"Перун" губи от шампиона в Пловдив

Шампионките от "Марица" (Пловдив) тръгнаха с безроблемна победа при защитата на титлата си, като надиграха "Перун" (Варна) с 3:0 (25:15, 25:10, 25:10) в зала "Колодрума" в Пловдив. Вторият мач между двата тима е днес, от 18:00 ч, отново в "Колодрума". Едва 47 минути бяха необходими на маричанки за успех срещу отбора от Варна. Треньорът им Иван Петков даде почивка на много от основните си състезателки. Мирослава Паскова стана топреализатор на срещата с 13 точки за победителките.
Първи четвъртфинални срещи от плейофите на женското волейболно първенство на България:
Левски - Казанлък Волей - 3:0 (25:7, 25:13, 25:19)
Берое - Славия - 3:0 (25:13, 25:7, 25:18)
Раковски Димитровград - ЦСКА - 3:1 (20:25, 25:17, 25:21, 25:13)
Марица Пловдив - Перун Варна - 3:0 (25:15, 25:10, 25:10)
* Играе се до две победи от три мача. Вторите срещи са на 14 март. Победителите от двойките се класират за полуфиналите.

Биляна Дудова: Добре съм, вече се възстановявам вкъщи

„Добре съм, вече се възстановявам вкъщи”, заяви Биляна Дудова. Трикратната европейска шампионка по борба пострада вчера. Тя е с прорезна рана, на ръката, получена при самонараняване в момент на афект. Самата Биляна не разкрива конкретната причина за инцицента, а само допълва, че е лична и отказва да коментира подробности. Често шампионката..

публикувано на 23.05.19 в 09:39

България пропусна да спечели първа победа в Лигата на нациите

Белгия ни обърна от 2:0 до 2:3, записахме първа точка в турнира България пропусна изключителен шанс да запише първа победа при дебюта си във Волейболната лига на нациите при жените. В мач между двата най-млади състава в турнира, играл се в „Монбат Арена” в Русе, момичетата на Иван Петков поведоха на Белгия с 2:0 гейма, но загубиха с 2:3..

публикувано на 23.05.19 в 09:08

"Берое" спечели бронзовите медали

Баскетболистите на Берое (Стара Загора) спечелиха бронзовите медали в Националната баскетболна лига за първи път в своята история.   Те спечелиха и втория мач между двата тима, надигравайки Рилски спортист с 94:69 в “Арена Самоков” и печелейки серията с 2-0 успеха. Седми приз за тима от 2016 г насам. Старозагорци са печелили още купата на..

публикувано на 23.05.19 в 08:50

"Етър" приема "Славия" в реванш

Отборът на "Етър" приема тази вечер от 20,00 часа "Славия" на стадион "Ивайло" във Велико Търново в реванша от сблъсъка между двата тима, гонещи класиране за баража за Лига Европа. "Белите" спечелиха с 1:0 първата среща, благодарение на гола на Георги Йомов в края на първото полувреме. Победителят от днешния двубой ще се изправи в баража за..

публикувано на 23.05.19 в 08:46

Дунав си осигури място в елита

Отборът на "Дунав" си гарантира участие в Първа лига и догодина. през сезон 2019/20. Като гости те победиха  "Септември" (София) с 3:2 в реванш от плейофа за оставане в Първа лига. Двубоят се игра на националния стадион "Васил Левски”. Загубилият  ще се изправи срещу "Монтана" или "Арда" (Кърджали) в директен спор за място сред най-добрите.

публикувано на 23.05.19 в 08:40

САЩ започнаха с победа

Волейболистките на САЩ започнаха успешно защитата на трофея си във волейболната Лига на нациите. Момичетата на легендата Карч Кирали надиграха категорично Белгия с  3:0 (25:23, 25:8, 25:22)  в първия мач от турнира от Група 2 в Русе. Днес американките ще играят срещу японките от 17,00 часа в първата среща за деня. САЩ се очертават като..

публикувано на 22.05.19 в 08:14

Шампионите поведоха във финала

"Левски Лукойл" се справи с "Балкан" (Ботевград), като спечели осмата среща между двата тима. това беше първи финален мач. Шампионите се наложиха с 94:88, и поведе в серията титлата с 1-0. Повече от 1400 зрители в зала „Универсиада“ наблюдаваха мача. Столичани наистина играха доста добре в този мач и стигнаха до успеха напълно заслужено...

публикувано на 22.05.19 в 08:12