Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Мария Илиева: Почти винаги съм видимо доволна

| обновено на 13.07.19 в 15:04

На 16 юли, вторник Мария Илиева ще пее в Летния театър на Варна. Концертът е част от националното и турне под наслов "Всичко - най-добро от Мария Илиева". В него изпълнителката ще представи новия си албум, включващ най-големите й хитове. Отново ще чуем „Лунен сън”, „Нищо”, “Alright”, „Сама”, „Крадена любов”, „Чуваш ли ме”, “I Like”, „Играя стилно”, „Нека вали”, „Всичко” и много други. Песните ще бъдат презентирани по нов, по-мащабен начин, очертава се едно грандиозно шоу с всички задължителни за жанра елементи. И неподправената емоция от срещата с любимата варненска публика.

На сцената до Мария ще са нейните музиканти Георги Янев (музикален директор и китарист), Мартин Ташев (тромпет и вокали), Милен Кукошаров (аранжименти и клавишни), Васил Вутев (барабани), Младен Димитров (перкусии, програминг и синтезатор), Евден Димитров (бас китара).
Турнето започна на 9 юли в Античния театър на Пловдив, премина през Бургас, а кулминацията ще бъде на 22 октомври в Зала 1 на НДК в София.

"Всичко" е мотото на Вашето турне. Максималист ли сте?

Да, обичам да изпипвам всичко, с което се захвана в детайл. Това се отнася както за музиката, така и за най-битовия смисъл на живота ми.

Това не е ли много трудно?

Трудно е, но никой не е обещавал да е лесно. А и удовлетворението след добре свършената работа е достатъчно добър мотиватор и двигател за следващи успехи и мечти, така че всеки, който влага максимума от себе си - и сърце, и душа - получава цялостно удовлетворение накрая.

"Най-доброто от Мария Илиева" - означава ли, че има песни, които не си харесвате?

Не. Всичко си харесвам, колкото и нескромно да звучи. За да отсея тези, които да събера в албума, общо взето избрах песни, които са били номер едно в различни класации. Това е един относително добър критерий според мен, близък до обективния за това да определиш дали една песен е хит. Например когато пея "Лунен сън" - първия ми сингъл от 2001 година, виждам дечица, които знаят текста. Това е най-голямото ми щастие като артист.

Какво има в стерео стаята на Мария Илиева?

Много музика, много мечти, много приятелства и наааай-голямата ми любов - синът ми Александър, който категорично пренареди всички мои приоритети. Но той пък ми донесе много вдъхновение за музика и сега съм толкова заредена с енергия, сякаш сега започвам.

Той ще бъде ли част от Вашето турне?

Да, да, той е с мен. Зачислявам го към нашия екип и започва да помага - той много обича да подрежда, особено кабели като види. Мисля, че ще изприщи тонрежисьорите ни, но пък е толкова сладък, че му се прощава всичко...

Кога сте видимо доволна?
Почти винаги, аз съм човек, който умее да се радва на живота. Щастлива съм, умея да обичам - това са неща, които в годините , пораствайки, си дадох сметка, че са зависими само и единствено от мен. Да облагородиш емоциите си, да обичаш разбираемо, да умееш да приемаш любовта такава, каквато е, и да си щастлив и благодарен за най-простите неща...


Цялото интервю с Мария Илиева може да чуете в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Д-р Владимир Славчев: Варненският некропол не е наша собственост. Той е притежание на нацията

Не са достатъчни средствата за археологическите разкопки на Варненския халколитен некропол. Това потвърди д-р Владимир Славчев, ръководител на археологическия екип. Нужни са около 50 000 лева, с които ще се удължи работата на терен и археолозите ще се приближат към пълното проучване на източния район на некропола.  Регионалният исторически музей..

публикувано на 26.04.24 в 10:15

"Пейзажът и градът" представя три творчески поколения в българското изкуство

Градската художествена галерия “Борис Георгиев” във Варна представя до 16 май тематичната изложба “Пейзажът и градът”. В нея са включени 43 произведения живопис на 37 художници от фонда на художествения музей, създадени от три творчески поколения в българското изкуство. Селекцията е на изкуствоведа Румен Серафимов, главен уредник в Галерията и куратор..

публикувано на 25.04.24 в 17:33

"Мелодия и ритъм на формата" - изложба на скулптора Ангел Атанасов във Варна

Градската художествена галерия “Борис Георгиев” във Варна представя самостоятелна изложба на Ангел Атанасов - скулптор, чиито творчески интереси са съсредоточени върху чистите форми. Изложбата включва 12 скулптури, изработени в бронз и 4 в дърво, обединени от името “Мелодия и ритъм на формата”. Ангел Атанасов завършва Националната художествена..

публикувано на 25.04.24 в 08:20
Факсимиле от проекта за трасе на лекото метро във Варна, публикуван в сайта на Община Варна

Арх. Христо Топчиев: Проектът за бул. „Цар Освободител“ дава приоритет на автомобилите

Разширението на бул. „Цар Освободител“ беше припознато като приоритетно за реализация и от новия екип на Община Варна. Предвидено е да се прави със смесено финансиране, общинско,  държавно и европейско, а най-вероятно и по Плана за възстановяване и устойчивост (ПВУ). П о този повод днес от администрацията организират  обществено обсъждане,  от..

публикувано на 24.04.24 в 07:58

Ани, която бяга с кауза и заразява с добро!

Да бягаш с кауза, за да помогнеш на друг. Това прави от близо две години Анна Христова, която е успешен маркетинг специалист. Макар и със сериозен дефицит на желязо, чисто здравословно, Анна се мобилизира, за да продължи да бяга с кауза и да заразява с добро още повече хора от своето обкръжение. Тя участва в маратони и полумаратони в..

публикувано на 23.04.24 в 16:08
Анна Заркова

Анна Заркова за събитията от убийството на Луканов и сега: Паметта ни се трие като червило с изтекъл срок на годност

Журналистът Анна Заркова ни връща към убийството на бившия премиер Андрей Луканов с новата си книга "Смъртта на Бялата лисица". Казва, че историята ѝ не е абсолютната истина, но е достоверен разказ, в който всички герои са истински личности - с изключение само на един - предполагаемият убиец. Неговата история е измислена, но в резултат на сериозни..

публикувано на 23.04.24 в 08:30

Проф. Милчо Лепоев: Дали да има леко метро зависи от пътникопотока

Инвестицията в леко метро е първоначално по-голяма, когато се прави подземно, после за поддържането се дават по-малко средства. Когато се прави по открит способ първоначалната инвестиция е по-малка, а след това за поддържане е по-голяма сумата. Именно това е работата на експертите в този Експертен съвет да намерят оптималното, което е..

публикувано на 22.04.24 в 08:15