Англия на върха с пълен актив

Англия спечели с 5:3 срещу Косово в Саутхямптън в среща от група "А" на европейските квалификации. Така островитяните останаха на върха на класирането с пълен актив от 12 точки.
Гостите поведоха още в 34-ата секунда, когато грешка на Майкъл Кийн пред наказателното поле позволи на Ведат Муричи да изведе Валон Бериша в чиста позиция и халфът на италианския Лацио хладнокръвно преодоля Джордън Пикфорд.
Англия отвърна бързо и в осмата минута след центриране от корнер от дясно към далечната греда Майкъл Кийн върна с глава към Рахийм Стърлинг, който отблизо също с глава засече в мрежата за 1:1.
В 19-ата минута островитяните поведоха. Стърлинг проби през центъра и пусна в ляво към Хари Кейн, който нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл стреля между краката на вратаря Ариджанет Мурич.
След малко повече от половин час Мергим Войвода си вкара нелеп автогол, след като необезспокояван от никого засече в собствената си врата ниско центриране на Джейдън Санчо от дясно.
В 44-ата минута Санчо направи 4:1 след асистенция на Стърлинг, а в последните секунди Англия стигна и до пети гол след нова комбинация между Стърлинг и Санчо, завършена от втория с удар отблизо.
В 49-ата минута Косово намали на 2:5. Муричи намери непокрития в пеналта Бериша и той не пропусна.
Пет минути по-късно гостите стигнаха и до трето попадение. Муричи беше спънат в наказателното поле от Хари Магуайър и сам реализира отсъдената дузпа.
До края нови голове не паднаха, а Косово допусна първо поражение и вече е на трето място с 8 точки.
В друга среща от група "А" Чехия спечели с 3:0 като гост на Черна гора и излезе на второто място с 9 точки.
В 54-ата минута Якуб Янкто подаде от фаул от дясно в наказателното поле и Томаш Соучек с глава засече в мрежата.
Четири минути по-късно отново Янкто центрира от корнер от ляво и Лукаш Масопуст вкара с удар от 15 метра.
Гостите можеха да направят победата си и по-убедителна, но Ян Боржил пропусна дузпа в 82-ата минута. Чехия все пак направи класически резултат след попадение в добавеното време от дузпа на Владимир Дарида.
В групата е и тимът на България, който е последен в подреждането с 2 точки.

България-Португалия 3-1

Волейболистите от националния отбор на България записаха 2 поредни победи с по 3:0 над Гърция и Румъния на Евроволей 2019), а тази вечер в третата си среща в Монпелие (Франция) бихме и Португалия. Успех с 3:1 (25:22, 28:30, 25:23, 25:22). Това класира България за следващата фаза в турнира – 1/8-финалите.

публикувано на 15.09.19 в 10:56

"Спартак" и СА-МВР са на финал

МФК "Спартак" и Спортната асоциация на МВР записаха победи и във вторите си мачове от Суперфиналите на държавното първенство по плажен футбол. Така утре в 11,30 ч. на пясъка във  варненския квартал "Аспарухово" двата тима ще излязат в директен сблъсък за трофея. Преди това от 10,00 ч. ФК Русе и Свети Никола (Бургас) ще определят бронзовия медалист за 2019..

публикувано на 14.09.19 в 17:12

Стартира държавното за килови яхти

Държавното първенство за килови яхти стартира в акваторията на варненския залив.Тридневната надпревара ще разпределя отличията в класовете  ORC и IRC. След тях начело в класирането по класове са Petra, Hygeia, Lodoz и Metch. Petra, Hygeia и Phoenix водят в съответните дивизии на IRC. Днес от 10.30 предстои морският етап, който до голяма степен ще реши..

публикувано на 14.09.19 в 09:45

"Арда" и "Локо" измъкнаха победи

"Арда" (Кърджали) направи поредна крачка към влизане в Топ 3 след успех с 2:1 над "Ботев" (Враца). Кърджалии победиха врачани на стадион "Локомотив" в пловдивския парк "Лаута" в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Радослав Василев (16) изведе домакините напред. Валери Домовчийски (66) възстанови равенството, но Иван Коконов (71) отново даде преднина на..

публикувано на 14.09.19 в 09:39

МФК "Спартак" започна убедително суперфинала

23 гола паднаха в първите два мача от Суперфиналите на държавното първенство на България по плажен футбол. Надпреварата между четирите най-добри тима от редовния сезон се провежда на пясъка във варненския квартал "Аспарухово". Шампионът МФК "Спартак" стартира с убедителен успех с 15:1 над "Свети Никола". Домакините не срещнаха никакви проблеми срещу..

публикувано на 14.09.19 в 09:27

България спечели за трети пореден път Европейската купа по плажен футбол за полицаи

България спечели третото издание на Европейската купа по плажен футбол за служители на МВР при мъжете. Надпреварата се проведе в курорта Златни пясъци с участието на четири тима. „Лъвовете“ спечелиха и трите си двубоя в групата – с 5:4 над Холандия, с 4:0 над тима на Варна и с 6:1 над Унгария. Така те излязоха в директен спор за първото място..

публикувано на 13.09.19 в 08:25

Първа лига, 9 кръг

13 септември 2019 г., петък, 17:30 ч / IX кръг: в София, ст."Славия": * Царско село 2015 (София) - Локомотив 1926 (Пловдив) * - На ст."Славия", тъй като СТК определя мача като такъв с "рисков характер". 13 септември 2019 г., петък, 20:00 ч / IX кръг: в Пловдив, ст."Локомотив": Арда 1924 (Кърджали) - Ботев (Враца)..

публикувано на 13.09.19 в 08:24