Журналистът от Радио Варна Валери Великов е тазгодишният носител на наградата на Българската академия на науките в категория „Електронни медии“. Наградата се връчва всяка година за активно отразяване дейността на научните институти в Академията. Валери Великов е номиниран от Института по океанология във Варна.
Годишните награди на БАН са в четири категории: „Печатни медии“, „Електронни медии“ и „Интернет сайтове“. По традиция се връчва и специална награда, която тази година е за екипа на Българското национално радио.
Официалното обявяване на наградените бе днес от 11:00 ч., по време на Тържествено събрание, по случай 153-тата годишнина на БАН.
Тази награда безспорно е много добър стимул да продължаваме и занапред ползотворното сътрудничество с институтите към Българската академия на науките и особено с Института по океанология, който често присъства в нашия ефир, каза Валери Великов в предаването на Радио Варна „На светло“.
Науката трябва да бъде комуникирана и разказвана. Институтът по океанология извършва всеобхватни дейности, свързани с чистотата на Черно море, биоразнообразието, подчерта Великов.
Редица са важните и значими научни изследвания и постижения на учените от института, които предизвикаха общественото внимание по време на дискусията на Радио Варна, посветена на темата за опазването на Черно море, по проекта на БНР „Нашата Европа“ , припомни още водещият на „Море и бряг“ и „Позиция“.
Наградата е израз на доверието, което е важно да се запази през годините, посочи още той и бе категоричен, че ще продължава отразява работата на учените.
Черно море е известно с това, че крие много загадки и май по-голямата част от тях не са разгадани, каза Великов. Неговото журналистическо любопитство ще бъде насочено и към последиците от изграждането на канала „Истанбул, който ще свърже Черно с Мраморно море.
Чуйте интервюто на Валерия Василева с Валери Великов:Жителите по селата също очакват приемането на републиканския бюджет, респективно общински, за да набележат задачите за новата година и плануват разходите си по тях. А дотогава не разчитат само на публичните средства, но и на дарения, спонсори, доброволен труд. „Това ще ми бъде последният мандат. Искам да оставя селото в приличен вид“ – казва по..
Немедицински специалисти нямат право да извършват естетични процедури. Това категорично мнение в предаването "Новият ден" изрази доц. д-р Даниел Янков от Клиниката по пластична хирургия към Военномедицинска академия-Варна, във връзка с пострадалите след поставяне на ботокс, настанени в "Пирогов". Лекарите, които според съществуващото..
Интервю с Adrian Thessenvitz (AD INFINITUM) Швейцарската симфонична метъл банда AD INFINITUM ще направи първи концерт в България. Групата е част от турнето на ELUVEITIE и INFECTED RAIN. Датата за България е 9 февруари, мястото – софийският клуб „Joy Station“. Организатори са „BGTSC“. В предишно предаване представихме новия албум на групата..
От 2014 година насам има почти 80 законопроекта за изменение и допълнение на изборното законодателство, голяма част от които са внесени няколко месеца преди изборите. Това сочи анализ на Института за развитие на публичната среда, каза Лилиан Никифорова. Тя добави, че тази практика трябва да бъде прекратена, тъй като по думите ѝ няколко парламента са..
Музиката се създава от творците, не се създава от машина или компютър. Това подчерта в интервю за Радио Варна Георги Христов. Той допълни, че купуването на бийтове и използването им в песните не е изкуство, коментирайки темата за навлизането на изкуствения интелект в музикалната индустрия. "Повечето новосъздадени песни са просто изкуствен интелект...
PIZZZA е една от най-обичаните групи на българската ъндърграунд сцена, а 26-годишната ѝ история я прави и една от най-дълголетните. Съставът ѝ към момента включва Кобо (китара), Кайо (бас), Рамбо (барабани), Витко (тромбон) и Явката (тромпет), а Каската, който до скоро беше фронтмен, вече не е част от бандата. За съжаление се наложи да се разделим..
Студент на Варненския свободен университет /ВСУ/ представя оригинален шрифт на Международното триенале на типографията в Полша. Шрифтът е наречен VFU (Visionary Font Ultra) и е изработен от студента от трети курс в специалност "Графичен дизайн" Володимир Федотов . Той е един от тримата представители на България, избрани за участие в..