Двама наши борци ще споря за златото на Евро 2023

Автор:

Двама наши борци ще спорят за златото на европейското първенство в Загреб, Хърватия.

Микяй Наим бе категоричен срещу румънеца Стефан Коман - 7:0 в полуфиналите при 65-килограмовите на свободния стил. И утре за титлата носителят на златния пояс "Дан Колов" от 2021-а ще спори срещу арменеца Вазген Теванян.

Представителят на димитровградската школа за първи път в кариерата си се класира за финал на европейско първенство при мъжете.

В категория до 70 кг Рамазан Рамазанов също бе убедителен, като прегази с технически туш 14:4 украинеца Игор Никифорюк.

В решителната схватка за златото обаче тазгодишният н1. Рамазан Рамазановосител на златния пояс "Дан Колов" ще има за съперник класния азер Хаджи Алиев, двукратен олимпийски медалист, трикратен световен и три пъти европейски шампион.

На миналогодишното първенство натурализираният у нас дагестанец взе бронз. Финалът е първи и в кариерата на Рамазанови, който се състезава за клуб "Илия Павлов" (Велико Търново).

Шансове за медали имат още двама наши представител. Георги Вангелов ще спори за бронза срещу грузинеца Роберт Дингашвили в категория до 57 кг, а Михаил Георгиев (79) ще продължи в репешажите.

Днес излизат други четирима наши представители в свободния стил.

Срещите днес започват от 12,30 часа наше време.

35 арестувани след вчерашното дерби между ЦСКА и Левски

Не са регистрирани напрежение и по-сериозни инциденти по време на футболната среща между отборите на ЦСКА и Левски. Задържаните са общо 35 души за носене на забранени предмети, маски, пиротехника, както и за притежание на наркотици, съобщиха официално от СДВР. На изградените в района на стадиона..

публикувано на 28.04.24 в 12:13

Децата на "черно море" записаха победа

Във Варна завърши груповият турнир от Държавното първенство по миниволей. В тази надпревара участват състезатели до 13 години. Трябваше да участват три отбора- "Черно море", "Перун" Варна и "Торо волей"- Варна. Отборът на "Торо" не се яви. Тимът на "Черно море" записа победа с 2-0 гейма срещу състава на "Перун". Всъщност и двата отбора се класират за..

публикувано на 28.04.24 в 10:12

Давид Иванов спечели сребро

Давид Иванов спечели сребърен медал за България на кон с гривни на Европейското първенство по спортна гимнастика в Римини, Италия. КОН С ГРИВНИ - 14.3000 !!!! ХАЛКИ - 12.900 - 6-ти УСПОРЕДКА -12. 666 - 7-ми

публикувано на 28.04.24 в 10:10

Гъргоров спира с футбола

Емил Гъргоров официално сложи край на състезателната си кариера. Това стана днес преди мача между ЦСКА 1948 III и Витоша (Бистрица). Гъргоров е играл за отборите на Локомотив (София), ЦСКА, Страсбург, Университатя (Крайова), Лудогорец, Шъдзяджуан Йончен, Локомотив (Пловдив), Берое, Витоша (Бистрица) и Рилски спортист. Той е петкратен шампион на..

публикувано на 28.04.24 в 10:09

Милев ще играе финал

Националът за Купа "Дейвис" Янаки Милев се класира за финала на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.  Поставеният под номер 4 българин направи обрат и победи Стайн Слумп (Нидерландия) с 5:7, 6:4, 6:2 за 2:33 часа.

публикувано на 28.04.24 в 10:08

ЦСКА София спечели дербито

ЦСКА отново постигна убедителна победа над Левски с 3:1 в мач от XXXI кръг на Първа лига. Срещата се игра на Националния стадион "Васил Левски" с начален час 16:15 часа. Точни за "армейците" бяха Улаус Скаршем (25'), Джонатан Линдсет (35') и Марселино Кареасо (45'), а за гостите - Асими Фадига (60'). В следващия си мач ЦСКА ще гостува на Ботев..

публикувано на 27.04.24 в 18:24

Футболистите на Спартак /Варна/ се поздравиха с трудна победа у дома срещу Монтана след 1-0. Снимки и видео от срещата.

публикувано на 27.04.24 в 18:20