След съботните бури в Девня и Дългопол, неделният ден във Варненско започна с хубаво време. Всички пътища са отворени, възстановено е електрозахранването, а комисии започват обход на пострадалите домакинства.
Във Варна още от рано сутринта се радваме на слънце.
Паднало "високо напрежение" по пътя между с. Кипра (Девненско) и Варна.
Машините затруднявали избирателите? Аммм, не и тези!
Арт инсталация в стил Захари Карабашлиев - родом от Варна, и "18% сиво!".
Ако сукното беше тъмно зелено... дали нямаше да стане и за маса за бакара?
Първи да гласуват са по-възрастните хора, за трудноподвижните има отделна секция на първия етаж в училище "Добри Чинтулов".
Тишина в "Младост" и днес, и спокойни "ремонтирани" квартални улици.
Разбира се, и обичайната компания за карти е на линия - пият кафе, чакат да се събере отборът. Първо карти, после бюлетини, или обратно?
Това е въпросът.
Неделя - ден за метене, чистене и оборка. Ама всяка неделя ли ще е?
Голямо метене по центалният варненски булевард "Владислав Варненчик". И край останалите училища в центъра, където има секции се мете от рано, но концентрацията е в централната част.
Из кварталите няма ни един метач.
След бурята в съботния ден в Провадия, работата вече кипи, за разлика от гласуването към този час.
Гласувал, не гласувал? Харесвам го, не го харесвам (за кмет) или обича ме, не ме обича?
Важното е да не изтървем биротерапията!
Още преди 10 ч. алеите в Морската градина на Варна започнаха да се пълнят - спортуващи, разхожащи се, деца с тротинетки, ролери и дори скейтбордове, хора на път към плажа или за медитация.
Родители и деца се наредиха на опашка пред Зоологическата градина.
Неделя със слънце, високи ноемврийски температури и ...море.
Упс, и с гьол, разбира се!
Снимки: Румен Сарандев, Доротея Николова, Ваня Славова, Мариела Димитрова, Димитрина Дончева, Нина Милошевич, Емилия Николова
Още малко ноември. Още малко кротки следобеди, погалени от есенен вятър. Още малко време между слънцето и снега. Още малко до онези завладяващи моменти, когато ще пишем желания, ще се радваме на коледните светлинки, ще планираме празнични вечери и сърцата ни ще тръпнат в очакване на следващото преживяване, следващия житейски епизод, следващото..
Центърът за настаняване от семеен тип "Владиславово А" е социална услуга от резидентен тип, част от Комплекса за социални услуги за деца и младежи, лишени от родителска грижа. Центърът работи от 2015 година и е дом на 11 деца и младежи със специални потребности на възраст от 3 до 25 години. Скоро очакват и нов член на семейството си. Всички те са..
Традиционно през месец ноември Радио Варна кани всички малки творци да се включат в конкурса за рисунка. Тази година темата е „Моята Коледа”. Това е деветата поредна година, в която медията приканва всички деца на възраст от 6 до 16 години да проявят своя талант в артистичния конкурс. По традиция една от избраните рисунки ще бъде..
На 25 ноември отбелязваме Международният ден за елиминиране на насилието срещу жени. Въпреки напредъка, дикриминацията и насилието над жени продължава да е един от основните проблеми на обществото. Едва през април тази година (2024 г.) Европейският парламент одобри първите в историята на ЕС правила за борба с насилието над жени и домашното насилие...
Свети Климент Охридски е средновековен български учен и първият епископ, проповядвал на старобългарски език. Основател е на Охридската книжовна школа. Православната ни църква го тачи като един от светите Седмочисленици. Първият съвременен университет в България – Софийският университет „Свети Климент Охридски“ , е наречен на негово име при..
Войната в Сирия продължава вече 13 години. Милиони сирийци се превърнаха в бежанци. Един от тях е Рустом Абдулкадер. Той е на 42 години. Избира живота на бежанец. Едната причина е, че не иска той или синовете му да се бият за някоя от воюващите страните и да избиват сънародници. Втората и по-важната – има болно дете. Засега семейството е в България, в..
Едно от най-старите читалища в област Добрич – това в село Гурково, е заплашено от затваряне заради лошото състояние на сградата. То е построено в периода от началото до средата на миналия век с доброволния труд на местни хора. Заради дългогодишно неглижиране и липса на достатъчно финансиране се стига до момента, в който от Регионалната здравна..