"Ботев" Враца с първа победа през пролетта

Снимка: Жоро Александров

"Ботев" записа първа победа през пролетта под ръководството на треньора Любен Любенов. Успехът на селекцията от Враца до 19 години не дойде лесно, макар че беше постигната срещу последния в класирането на елитната футболна дивизия- състава на Сливен. Мачът започна много зле за домакините, които останаха с човек по малко още в 5-ата минута. Тогава бранителят Минко Ластарджиев получи директен червен картон. Валентин Парасков даде надежда на врачани с гол в 10-ата минута. Три минути по-късно Наим Борисов изравни за един на един. В 22-ата минута Анди Краев отново изведе "Ботев" напред, реализирайки след прекрасно подаване на Николай Михайлов. 5 минути по-късно отбраната на домакините задряма и Борисов наказа новата грешка за 2:2. Развръзката в мача дойде в 75-ата минута, когато беше отсъдена дузпа за врачани. Георги Кузовски стреля от бялата точка, а ударът му беше отбит, но при добавката, бранителят фиксира крайното 3:2 .

Виктор Василев подписа с Ботев /Враца/

Виктор Василев подписа първия си професинален договор с Ботев. 18-годишният юноша е част от врачанския клуб през последните 2 г., а преди това е защитавал цветовете на Левски и Славия. Кметът на Враца Калин Каменов, който е и председател на УС на клуба: "За мен е изключително удоволствие, че за първи път от няколко години се случва толкова..

публикувано на 18.08.17 в 15:56

Стадионът в Роман вече е общинска собственост

Стадионът в Роман стана общинска собственост. В сряда беше изповядана сделката, която е на стойност 135 600 лв., съобщи кметът на общината Валери Ролански. Това ще позволи по-бързо да продължат ремонтните дейности на съоръжението, включително на съблекалните, за да бъдат изпълнени изцяло изискванията на Българския футболен съюз (БФС) за..

публикувано на 18.08.17 в 09:38

Кампания популяризира снукъра във Враца

Враца е домакин на Кампанията "Избери снукъра" . Организатори са Българската снукър федерация и клубът по снукър "Мездра 2013" . На откриването на събитието присъства кметът Калин Каменов, който заяви своята подкрепа за развитието на този тип спорт в града: "Това е един спорт, който се надявам да се утвърждава все повече в България. Защото снукър..

публикувано на 16.08.17 в 23:05

Дунавската регата потегли от Лом

130 гребци от 62-ата Международна Дунавска регата ТИД  потеглиха от Лом   към следващата спирка Козлодуй . На ломския бряг акостираха 115 участници от 11 държави.   От Лом в рега тата се включиха още 15 българи, като двама от тях са ломчани – представители на ТД „Аспарухов хълм“ Александър Александров и Иван Борисов, които ще изминат цялата останала..

публикувано на 16.08.17 в 15:56

Юношите на "Ботев" с победа над израелски тим

Подрастващите таланти на врачанския "Ботев" записаха една от може би най-престижните контроли в последните 20-ина години. Смесена команда от формациите до 17 и 19 години, които по стандартите на БФС се водят юноши младша и старша възраст, отстъпиха с 3:6 от израелския град Раанана. Евреите пуснаха на терена формация, която е до 16 години, а..

публикувано на 16.08.17 в 12:24

Кула триумфира на турнир по тенис за аматьори

Мартин Каменов  от Кула спечели второто издание на аматьорския турнир по тенис на корт "Кула оупън 2017" в града. Николай Боев , организатор на събитието, разказа, че е доволен от неговото провеждане: "Аз съм доволен от това, което се случи. Участниците, предварително заявени, бяха към 20, но поради травми и възпрепятствания, останахме 16...

публикувано на 16.08.17 в 12:00