Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започна изкърпване на улици във Видин

3
Снимка: Стефка Павлова

Започна текущ ремонт на улици във Видин. В момента се изкърпва улица "Цар Симеон Велики", обясни управителят на фирмата- изпълнител Иван Богданов
"Уговорката с инвеститора- Община Видин е да се започне с магистралните улици или тези, които са с главното движение в града, от входа от София до центъра и в посока на ферибота, след това посока Брегово, Иново и за Кула. Най-напред тези улици ще се работят, след това в централната част, улица "Христо Ботев", улица "Раковска" и "Левски", които поемат движението в тази част на града и съответно- "Екзарх Йосиф", "Цар Иван Асен II"."
Около 8000 квадратни метра ще бъдат изкърпени във Видин. Улици по време на ремонта няма да се затварят, увери Иван Богданов: 
"Навсякъде ще работим с пропускане на движението, малко ще се забавя като слагаме знаците. Хората са възпитани, поне тези дни, в които сме работили, не е имало никъде проблеми. Изчаква се, минават си, дори няма катаджии с нас, а хората се съобразяват с това, че се работи. Нямаме никакви проблеми с шофьорите."
В селата на общината също ще се работи. За всяко населено място са предвидени по 1000 лева за изкърпване на отделни участници. 50 000 лева са осигурени за ремонт на четвъртокласната пътна мрежа в общината. За ремонт е предвиден разклонът за село Бела Рада, пътят Рупци -Дружба и от Безмитна зона - Дунав мост мост 2. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Снимката на 26 февруари 2025 година

Инициатива "Ден на розовата фланелка" се проведе днес във видинското Основно училище "Иван Вазов". Тя е част от Международния ден за борба с тормоза в училище, който започва да се отбелязва в Канада и се провежда всяка последна сряда от месец февруари. Министър-председателят Росен Желязков разпореди да бъде изградена връзка между системите на..

публикувано на 26.02.25 в 18:00

Видински ученици казаха "не" на тормоза в училище

Ученици и учители от Професионална гимназия "Проф. д-р Асен Златаров" във Видин се включиха в инициатива "Ден на розовата фланелка" .  Кампанията се провежда вече повече от 10 години, каза директорът на училището  Мариета Георгиева : "В сяка година, символично обявявайки деня за борба с агресията в училище като Ден на розовата фланелка,..

публикувано на 26.02.25 в 16:09

Ученици "плъстиха" мартеници във Видин

Творческа работилница на тема "С хубост срещу зло" организира Регионален исторически музей - Видин . Тя бе посветена на изработването на традиционни мартенички. Събитието се проведе в музей "Кръстата казарма“ и бе насочено към деца до 13 години. Целта на работилницата е да вдъхнови малките участници да творят и да се запознаят с българските..

публикувано на 26.02.25 в 16:05

Лом обновява Дунавския парк с проект за над 220 000 лева

Ограничават достъпа на тирове в Дунавския парк в Лом с поставянето на метални антипаркинг елементи пред паркинга на митницата. Паркът, край река Дунав, който е любимо място за разходка и отдих на ломчани, ще бъде обновен с над 220 000 лева Община Лом спечели безвъзмездно финансиране на стойност над 220 000 лева за обновяване на Дунавски парк в..

публикувано на 26.02.25 в 15:07

Работилница за мартеници се проведе в село Бориловец

Потребители на  Центъра  за настаняване от семеен тип за пълнолетни лица с психични разстройства  в  с ело  Бориловец , о бщина Бойница, изработиха п ъстри мартеници .  Инициативата "Баба Марта бързала, мартенички вързала" е на сдружение "Северозапазване" и на кмета на общината Анета Генчева. "Нашите потребители обичат да творят и да..

публикувано на 26.02.25 в 15:02

Опит за нелегален превоз на цигари е осуетен при проверка на Дунав мост 2

Митническите служители установиха 7 хиляди кутии цигари в палети с портмонета при проверка на товарен автомобил в района на Дунав мост Видин-Калафат .  В Митническо бюро Видин е извършена рентгенова проверка на транспортното средство и товара. В изображението се очертават подозрителни зони в предната част на ремаркето, където се превозват три..

публикувано на 26.02.25 в 14:47

Съветниците в Мездра ще обсъдят 7 точки на предстоящото заседание

Общинският съвет в Мездра ще проведе своето редовно заседание на 27 февруари, четвъртък, от 16:00 часа при скромен проект за дневен ред, включващ само 7 точки. Най-напред общинските съветници ще приемат промяна в Наблюдателната си комисия съгласно Закона за изпълнение на наказанията и задържане под стража и Отчет на Местната комисия за борба с..

публикувано на 26.02.25 в 14:39