Видинските огнеборци се класираха на финалите по пожароприложен спорт

Снимка: Радио ВИДИН

Отборът по пожароприложен спорт на Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защитата на населението"- Видин спечели Зонално състезание, което се проведе днес в Козлодуй и се класира за финалния етап.
"Много се радваме на успеха на нашите огнеборци", коментира директорът на регионалната дирекция комисар Станислав Генчев и допълни:
"Много сме горди с нашите момчета. Тази година нашият отбор се представи много добре. При индивидуалните дисциплини при щурмуване на учебната кула и на 100-метрова пътека с препятствия, нашият отбор е на първо място. Нашият състезател Димитър Димитров, който е и треньор на отбора, е победител и в двете дисциплини, и в двубоя с много добри резултати. В колективните дисциплини имаме едно второ и една трето място, но в комплексното класиране сме победители. След нас е отборът на Враца и отборът на Монтана. На финалите ще се опитаме да вземем предно класиране и да донесем добър резултат."
Видинските огнеборци ще мерят сили с другите зонални първенци през месец юни във Варна.

Юношите на "Ботев" завършиха 3:3 с гостуващия им "Марек"

Юношите на "Ботев“ изпуснаха аванс от 3 чисти гола и завършиха 3:3 с гостуващия им "Марек“ в интригуваща среща от програмата на 11-ия кръг на елитната футболна дивизия до 19 години. Мачът започна като голово шоу за домакините, но завърши като трилър, в който те изтърваха 2 точки срещу дупничани. Врачани заредиха положения още след първия съдийски сигнал...

публикувано на 19.10.17 в 13:35

U19 на "Бдин" с победа в Козлодуй

Юношите старша възраст на ОФК"Бдин- 1923" постигнаха ценна победа, като гости на "Първа Атомна" в Козлодуй с 4 на 1 в мач  6 кръг на Елитната група на Зона "Велико Търново". "Бдин" губеше на полувремето с 1 на 0, но след почивката младите футболисти на видинчани се разиграха и направиха пълен обрат. Точни бяха Марио Стойков, Петьо..

публикувано на 18.10.17 в 20:41

„Левски“ надигра „Ботев“ Враца в мач за купата на БФС при децата

„Левски“ обърна „Ботев“ насред Враца от 0:1 до 8:1 в първи мач от турнира за купата на БФС при децата. По този начин столичани направиха реванша на „Герена“ след седмица протоколен. Врачани започнаха вихрено срещата и в 4-та мин. Алекс Тодоров опъна мрежата на сините за 1:0. Гостите обаче отговориха почти веднага  и изравниха с..

публикувано на 18.10.17 в 17:05

3:4 завърши срещата „Сантос“-„Пъстренец“

„Сантос“ не успя да спре лидера в пета монтанска футболна дивизия „Пъстренец“. На стадиона в Долно Белотинци срещата между двата тима от селото завърши 3:4. Символичните гости поведоха с 0:3 след попадения на  Ивелин Даракчийски, Георги Георгиев и Кирил Евгениев. Малко преди почивката Пламен Тодоров върна един гол. След подновяването..

публикувано на 18.10.17 в 16:03

Волейболистите на Монтана надиграха Арда /Кърджали/

Волейболистите на Монтана взеха чиста победа с 3:0 гейма при гостуването си на Арда /Кърджали/. Срещата бе от 3-ия междинен кръг на Суперлигата при мъжете. Това бе третия успех за момчетата на треньора Даниел Пеев, които са лидери във временното класиране. Отделните части монтанци ги затвориха на 19, 19 и 14 точки. Най-резултатен за тима..

публикувано на 18.10.17 в 15:30
Пламен Боцев

Два мемориални турнира организират борците във Враца

Борците във Враца стягат два мемориални турнира в памет на две знакови фигури в този спорт за града под Околчица. В рамките на седмица ще се проведат и двете състезания. На 20 октомври започва надпреварата в памет на почетния гражданин Пламен Боцев. Това ще е 21-ото издание на състезанието, което след смъртта на славния треньор му беше..

публикувано на 18.10.17 в 11:24