Юношите на „Ботев“ сред 16-те най-добри при 15-годишните

Снимка: РАДИО ВИДИН

Юношите на „Ботев“ /Враца/ се класираха сред 16-те най-добри отбори при 15-годишните в България. Това стана възможно след домакински успех с 2:1 над лидера в зона „Велико Търново“ - „Етър“. Успехът класира командата на Тодор Гарев за осминалифиналите. Врачани ще узнаят противника си в понеделник, когато се тегли жребия.

Мачът между „Ботев“ и „Етър“ предложи доста емоции на зрителите в четвъртък. Денис Русинов откри резултата в 31-та мин. – капитанът на домакините финтира двама бранители и опъна мрежата на „болярите“. Само 2 минути по-късно Ралин Тодоров отчая гостите с второ попадение.

След почивката „Етър“ натисна, но успя да върне само едно попадение. Това стана 12 минути преди края, когато опит за центриране, топката изненада вратаря Денис Йонков и влезе зад гърба му.

"Кариана" /Ерден/ разгроми с 8:0 "Янтра" /Полски Тръмбеш/

Кариана /Ерден/ разгроми с 8:0 у дома Янтра /Полски Тръмбеш/ в среща от 28-ия кръг на Северозападната трета лига. Така момчетата на треньора Атанас Джамбазки загряха за финала за купата на Аматьорската футболна лига в сряда с Арда /Кърджали/. Гостите не застрашиха нито веднъж вратата на ерданчани. Християн Василев откри головата сметка на..

публикувано на 21.05.18 в 13:00

"Бдин" победи с 4:1 "Мизия" Кнежа

"Бдин" победи с 4:1 "Мизия" /Кнежа/ в предпоследният си домакински мач от първенството на Северозападна трета лига. Точни за видинчани бяха Денис Георгиев, Деян Захариев и на два пъти Калоян Цветков. Гостите вкараха от пряк свободен удар за 3:1 изпълнен от Светослав Ангелов. Видинчани владееха инициативата през целия мач и направиха много..

публикувано на 20.05.18 в 22:45

Видинските екипажи са трети в отборното класиране на рали спринт Дряново

Видинският клуб "Жико-моторспорт" се нареди на трето място в отборното класиране на първия кръг от Националния шампионат по рали спринт в Дряново. "Нашето представяне е повече от добро. Станахме трети в отборното класиране. В големия клас, аз и навигаторът Румен Иванов, се класирахме трети. В по-малкия клас- до 1400 кубика, Александър Борисов с..

публикувано на 20.05.18 в 18:22

Медали за борци от Северозапада от Държавното в Самоков

Самоков бе домакин на Държавния личен отборен шампионат по борба класически стил за възрастова група /деца/ 11, 12 и 13-годишни. Северозападът беше представен от отборите на "БОТЕВ-93" Враца , "Слава" Монтана , "Надежда-2014" Оряхово и "Дунав-93 Селановци. Братята Цветелин и Алберт Ангелови от отбора на "Дунав-93" Селановци доминираха в категориите си и..

публикувано на 20.05.18 в 15:11

"Пъстрина" е новият шампион в Монтанско

Пъстрина 2012 /Николово/ е новият шампион на четвърта монтанска футболна дивизия. Момчетата на играещия президент Димитър Нисторов победиха с 5:1 у дома Шурданица /Георги Дамяново/ и кръг преди края си осигуриха титлата предсрочно. След последния съдийски сигнал на Емилиян Тодоров започнаха тържествата. Играчите на новия носител на трофея бяха окъпани с..

публикувано на 20.05.18 в 15:00