Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Врачанската болница върнала почти 2 млн. лева от задълженията си

Снимка: Радио ВИДИН

Членовете на Съвета на директорите на МБАЛ "Христо Ботев"– Враца бяха освободени от отговорност за дейността им през 2016 г. Решението бе взето единодушно по време на редовно заседание на Общото събрание на акционерите. Предложението беше направено от представителя на държавата акционер с оглед на постигнатия напредък в намаляването на просрочените задължения на лечебното заведение с 1 883 000 лева.

Общото събрание на акционерите беше свикано от съвета на директорите на основание, като на него присъства представител на основния акционер– държавата. На заседанието без право на глас присъстваха още Орлин Цветков, изпълнителен директор на МБАЛ "Христо Ботев" АД– Враца, д-р Валери Симеонов– член на Савета на директорите, Силвия Катанска, финансов директор на МБАЛ "Христо Ботев" АД, адвокат Живка Найденова и юристът Иван Иванов.

По време на общото събрание изпълнителният директор на врачанската болница Орлин Цветков представи накратко доклада за дейността през 2016 г. Показателите на дружеството са подобрени в сравнение с тези от 2015 г. и се очакват по-добри резултати през 2017 г.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Протест блокира за кратко два пътни участъка във Видинско

Граждански протест спря за минути движението по международния път Е - 79 на кръстовището към Видин, Белоградчик и Ружинци, както и на пътя Монтана-Видин край село Тополовец.  Действията са в рамките на национален протест срещу разполагането на ветрогенератори и фотоволтаици в земеделски земи. Като организатори в социалната мрежа са обявени земеделски..

публикувано на 01.03.25 в 11:50

Нови паралелки разкриват в Лом и Монтанско

В Лом ще учат за програмист на роботи. Професията е нова и за първи път се предлага за реализация в област Монтана. В приема след VII клас за новата учебна година са предложени 45 паралелки, а след IV клас остава само една.   45 паралелки са предложени за държавен план-прием за следваща учебна година в област Монтана. 14 са профилирани и 31..

публикувано на 01.03.25 в 11:00

Ученици от Мездра рецитираха стихове за 3 март

В Основно училище  "Свети свети Кирил и Методий" в Мездра се проведе емоционална беседа , посветена на Деня на освобождението на България. Г-жа Румяна Антова , преподавател по история, води учениците от I до IV клас в "Пътешествие във времето", запознавайки ги със значението на 3 март и Руско-турската война. Събитието включваше рецитиране на..

публикувано на 01.03.25 в 09:30

Обсъждат съдбата на емблематични сгради във Враца

Старата поща във Враца се превърна в обект на разгорещен дебат, след като сградата е пред разпад. Става дума за имот, който е частна собственост. От общината във Враца уточниха, че старата поща не е паметник на културата и няма статут на такъв.  Повод да се търси мнението на градската управа стана бъдещото събаряне на зданието, което се намира в..

публикувано на 01.03.25 в 09:00

16 години Радио Видин

Генералният директор на Българското национално радио Милен Митев поздрави екипа и слушателите на Радио Видин по повод 16-ия рожден ден на медията. По думите му, в региона, който се задъхва от демографски и икономически проблеми, е особено важно да има медия, която стои по-близо до хората.  "Разрастването на националната мрежа на Националното радио..

публикувано на 01.03.25 в 08:05

Снимката на 28 февруари 2025 година

Изложба с творби на ученици от Националната художествена гимназия "Димитър Добрович" е подредена в художествената галерия "Никола Петров" във Видин по повод 16-ата годишнина на Радио Видин. Представени са картини от Националния конкурс "По стъпките на Сирак Скитник", организиран съвместно от БНР и Националната художествена гимназия "Димитър Добрович"..

публикувано на 28.02.25 в 18:00

Деца дариха средства за жена с онкологично заболяване

В монтанското Второ училище е традиция да се помага на хора в нужда. Този път възпитаници от начален етап изработиха собственоръчно мартеници , които продадоха на базар. Училищната инициатива е под наслов "Деца помагат" , каза директорката Елка Станева. "Той се превърна в празник на доброто и традицията...В работилничката за мартеници..

публикувано на 28.02.25 в 17:50