Мездренски атлети ще участват в международен пробег

Митко Ценов

Спортен клуб "Атлет" от Мездра с треньор Йоло Николов и неговите възпитаници Митко Ценов и Иво Балабанов ще се включат в края на седмицата в международния крос "Пробег на свободния дух Русе - Гюргево". Стартът ще е в събота от 11.00 часа пред съдебната палата в крайдунавския град. Бегачите ще преминат през Дунав мост и ще финишират пред часовниковата кула в Гюргево. Маршрутът е дълъг 14.670 километра. Интересът към пробега тази година е много голям. Заявки за участие са дали 230 атлети от 11 страни - България, Румъния, Франция, Италия, Кения, Мароко, Португалия, Великобритания, Полша, Украйна и Япония. Състезанието ще е в три категории - от 18 до 40 години, от 40 до 50 години и над 50 години, а наградният фонд е 6 000 евро.

U15 на "Бдин" взе точка в Монтана

Юношите младша възраст на ОФК"Бдин- 1923" стигнаха до точка при гостуването си на връстниците си от "Монтана" . На изкуствения терен на стадион "Огоста" точни за видинчани бяха  Калоян Пламенов и капитана Калоян Иванов. "Очаквано труден мач срещу добър съперник" , коментира треньора на "Бдин" Павел Павлов и добави: "Като цяло мача бе равностоен...

публикувано на 21.09.17 в 20:26
ФК Кариана Ерден

"Кариана" спечели областния турнир за купата на Аматьорската футболна лига

"Кариана" Ерден стана областен първенец в турнира за купата на Аматьорската футболна лига. У дома момчетата на треньора Атанас Джамбазки отстраниха с 4:2 шампиона на четвърта монтанска футболна дивизия "Вихър" Николово. Николай Николов откри головата сметка на карианци в 12-та минута. След негова асистенция Милен Младенов покачи на 2:0. Отново..

публикувано на 21.09.17 в 13:42

"Монтана" изхвърли елитния "Черно море" от турнира за купата на България

На стадиона в Чипровци момчетата на треньора Ферарио Спасов победиха с 2:1 "моряците". Победният гол падна в добавеното време. "Черно море" Варна създаде първото положение в мача в 9-ата минута. Кузма получи пас от дълбочина, но вратарят Василев излезе предвидливо и улови топката. Две минути по-късно Коконов стреля с глава, но вратарят на гостите..

публикувано на 21.09.17 в 13:30

"Бдин" с равенство срещу миналогодишния шампион "Изгрев 93" при U19

В мач от втори кръг в първенството на елитната Зона "Велико Търново", юношите старша възраст на "Бдин" завършиха на равно 2:2 срещу миналогодишния шампион "Изгрев 93" от Царевец . Играчите на Павел Павлов на два пъти губеха в резултата, но в крайна сметка успяха да вземат точка. Попаденията отбелязаха Теодор Тодоров и Деян Захариев от пряк свободен удар..

публикувано на 20.09.17 в 20:43

ДФК"Видин" е домакин на "Спартак Плевен" при U15

Утре юношите младша възраст на ДФК"Видин" са домакини на ОФК"Спартак Плевен" в мач от втори кръг от първенството на Елитната група на Зона "Велико Търново". Началото на срещата е от 16.00 часа на стадион "Бенковски". Само преди дни по- малките футболисти на треньора Петър Митев спечелиха международен турнир в сръбския град Зайчар. Талантите на..

публикувано на 20.09.17 в 20:18

"Ботев" отстрани "Пирин" в продълженията

"Ботев" /Враца/ изхвърли "Пирин" от турнира за купата на България по футбол, като в 1/16 финален мач врачани надвиха коравия тим от Благоевград с 3:1 след продължения. В редовното време спорът завърши 1:1, а главният съдия показа 10 жълти и един червен картони. В 37-та мин. от спорен фаул Аймен Суда центрира в пеналта на домакините и..

публикувано на 20.09.17 в 19:19