Протестиращите пред болницата във Враца извиха хоро днес, на 8-ия ден от началото на негодуванието. Чрез танца си хората сякаш искаха да покажат, че докато държавата не направи реални стъпки към спасението на МБАЛ „Христо Ботев“, те ще останат на мястото си.
Протестиращите помолиха Стефан Чолаков да не им „помага“. Професионалният протестър беше закичен с картонени транспаранти срещу местната управа.
Д-р Емил Младенов, който е синдикален лидер на КТ „Подкрепа“ обясни защо и днес хората блокират възловия булевард във Враца:
„Чухме много добри намерения от много места. Обещаха субсидия от 300 000 лева, която ще помогне на разплащането на авансите за август и септември. Обещаха вдигане на запорите на банковите сметки на болницата, както и медикаменти и консумативи, които ще стигнат за 15-20 дни. Но всичко започва с „ще“. Ние сме тук и днес, защото искаме да знаем какво се случва сега“, каза д-р Младенов.
Традиционно беше блокиран възловият булевард „Втори юни“, а трафикът на коли беше преустановен. Бяха пропускани само линейки, които се наложи да излизат между 12 и 13 часа по време на блокадата.
За 17 часа е насрочен автопоход, който е в подкрепа на болницата и ще премине по централните улици.
Община Белоградчик участва в туристическото изложение в Будапеща, Унгария. Друг екип от администрацията представя общината на изложение в Букурещ, Румъния. За първи път през тази година разходите за пенсии се очаква да надхвърлят 11 процента от прогнозния брутен вътрешен продукт. Това става ясно от проектобюджета на Държавното обществено..
Окръжен съд - Видин, с определение от днес, взе мярка за неотклонение „задържане под стража“ по отношение на Найден Йонов . Той е обвинен в извършване на длъжностно престъпление при изпълнение на служебни задължения като заместник-кмет в Община Видин, с цел да набави облага за търговско дружество. Според Наказателния кодекс, престъплението, в..
Община Белоградчик участва в туристическото изложение в Будапеща , Унгария. Друг екип от администрацията представя общината на изложение в Букурещ , Румъния. Това съобщи кметът на Белоградчик Боян Минков . "В момента се намираме в Унгария, в Будапеща, където се провежда едно от най-големите европейски туристически изложения. Община Белоградчик..
В СУ "Св. Климент Охридски" в с. Зверино се проведе езиковото състезание „1,2,3...12“, насочено към подготовката на учениците за предстоящата матура по български език и литература. Два отбора – „Словотворците“ и „Словестниците“ – се състезаваха в 12 тура. Победители станаха „Словотворците“ с капитан Александър Тодоров, а „Словестниците“ с капитан..
Зимно изкачване на връх Миджур организира тази събота видинското туристическо дружество "Бонония". Проявата е традиционна, каза Борислав Милчев , председател на организацията: "Това е традиционно нашето изкачване, което се провежда всяка последна събота на месец февруари и идеята е да се атакува връх Миджур при зимни условия, което само по себе..
Митническите служители намериха 700 кг фалшива филтърна хартия за английска марка цигари. Това е станало при проверка на лекотоварен автомобил в района на Дунав мост Видин-Калафат. Превозното средство с българска регистрация е бил натоварен с групажна стока по направление България - Словакия. За един от превозваните товари водачът е представил..
Започва ремонтът на една от улиците във видинското село Каленик . Тя е дълга 130 метра, асфалт ще бъде положен на широчина 4 м, каза за Радио Видин кметът на селото Илиян Христов : "Това е ул. "Четвърта", никога не е имала асфалт, отделени са 50 000 лева от капиталовите разходи на община Видин. От вчера са започнали да изравняват, да подготвят, но..