СУ "Христо Ботев"- Враца стана шампион в регионален турнир по футбол

Снимка: Copa Coca-Cola, facebook

170 ученици се включиха в регионалния турнир по футбол за “Купата на Coca-Cola” във Враца. Инициативата е дългосрочна и насочена към развиване на социалните умения на учениците чрез спортни активности, поднесени по атрактивен за тях начин. Най-добрите във футбола за Враца са възпитаниците на СУ "Христо Ботев". Шампионите победиха отборите от 17 училища от региона. За трета година се включваме в турнира, каза учителят по физкултура в училището Васил Василев:

"Турнирът беше добър. Участваха 5 и 7 клас. Гръбнакът на отбора беше седми клас. Схемата е така направена, че общо трябва да спечелиш 4 мача. Формата е направен с директна елиминация. Децата бяха добре подготвени, добри са. Победите бяха категорични, с по 5-6 гола. За целия турнир допуснахме само един гол, на финала... Ние се включваме за трета година. Миналата година се класирахме трети, а тази година- на първо място."

Призът за феърплей отиде при ОУ "Любен Каравелов", Видин. Финалната четворка на зоналния кръг допълниха отборите от Профилираната природо-математическа гимназия "Акад. Иван Ценов", Враца и Природо-математическа профилирана гимназия "Св. Климент Охридски", Монтана. Тази година за първи път беше връчена специална награда за най-красив гол и той отиде при Михаела, единственото момиче от математическата гимназия в Монтана.

Тази година надпреварата в десетте региона, част от първенството, е оспорвана - над 340 училища спорят за футболния трофей. Финалът ще се проведе между 8 и 10 юни 2018 г. във Варна, където ще стане ясен големият победител в тазгодишното издание на турнира. С победата, учениците от СУ "Христо Ботев", Враца си извоюваха шанса да се борят за възможността да гледат на живо една от най-вълнуващите футболни надпревари това лято - Световното първенство по футбол 2018.

"Град" Белоградчик започна с победа новото първенство

Мъжкият отбор на волейболен клуб "Град" Белоградчик записа първи успех през новия сезон на Висшата лига след 3:0 гейма (25-22; 25-22 ; 25-15) срещу "Ботев" Ихтиман. Много добро включване направиха новите попълнения- Ивайло Маринов, Божидар Александров, Георги Мишков и Велизар Ангелов, коментираха от клуба. Белоградчичани стартираха в обновен състав..

публикувано на 21.10.18 в 16:14

Стелците на СК "Спартак" Враца с медали от турнира в Перник

Стрелците на СК Спартак при ОД на МВР Враца защитиха реномето си в 7-ия републикански турнир по стрелба с пистолет „Кракра – Перник”. В надпреварата се включиха 16 формации с общо 92-ма състезатели.Турнирът бе открит от областния управител на Перник - Ирена Соколова.  Триото Ивайло Флоров - Николай Милушев - Емануил Павлов зае второто..

публикувано на 21.10.18 в 15:56

"Монтана" спечели регионалното дерби с "Кариана" (снимки)

Монтана победи с 2:1 Кариана /Ерден/ в регионалното дерби на 11-ия кръг на Втория ешелон, играно на стадион „Огоста”. Новакът в групата създаде две положения. По фланговете атакуваха Кристиян Димитров и Ивелин Илиев, но до попадение не се стигна. При първия си поглед към вратата на гостите домакините вкараха. В 22-та минута Гавов намери на границата на..

публикувано на 21.10.18 в 15:46

"Ботев" загуби две точки в Стара Загора

Наивен Ботев /Враца/ изпусна победата срещу Верея в Стара Загора и стигна само до 2:2. Двата тима поделиха точките в първия мач от 12-ия кръг на Първа лига. Гостите могат да съжаляват, защото изпуснаха победата дълбоко в добавеното време, когато Антон Огнянов фиксира равенството. Гостите дръпнаха с 2 чисти гола преди почивката. Първо в 15-та мин...

публикувано на 21.10.18 в 15:43

Започва Раликрос "Видин - 2018"

Националният шампионат по Раликрос "Видин - 2018" започва във Видин. Той ще бъде официално открит от заместник-кмета по устройство на територията и развитие на инфраструктурата във Видин, Цветан Асенов. Състезанието ще започне от 10:00 ч., на пистата на летището при с. Иново . Характеристиката на трасето е - дължина 1200 метра по средната ос, ширина -..

публикувано на 21.10.18 в 09:00

Злато и бронз за "Бдин" от държавното по бокс

Елина Георгиева спечели безпроблемно петата си републиканска титла. На провеждащото се в Добрич Държавно лично отборно първенство по бокс за девойки, видинчанката беше убедителнао при всяко качване на ринга и заслужи поредната шампионска титла в спортната си кариерата. Другата представителка на видинския боксов клуб "Бдин", дебютантката Инна Цветкова,..

публикувано на 19.10.18 в 18:28