„Локомотив“ Мездра се доближи до водача в Областна футболна група

Снимка: Радио ВИДИН

„Огоста“ Хайредин отстъпи с 0:1 на ОФК „Локомотив“ Мездра в  дербито от 19-ия кръг на врачанската „А“ Областна футболна група.

Двубоят беше изключително оспорван и здрав, с положения и пред двете врати. Кирил Кръстев успя да отбележи  единствения  гол за мездренчани при меле пред вратата на домакините. Вратарят  на Хайредин Вени Бенчев пък успя да спаси удар от точката за дузпа на Валдемар Стоянов, който при добавката стреля във външната страна на мрежата. В срещата имаше много сериозни сблъсъци, тъй като важността и беше голяма.

Така отборът на Мездра е вече на три точки от лидера и е с мач по-малко.

"Монтана" победи категорично "Славия"

Баскетболистките на Монтана победиха с 82:53 точки при гостуването си столичния Славия в среща от 13-ия кръг на държавното първенство при жените. Христина Иванова бе най-резултатна за успеха. Шампионките от Монтана доминираха през цялата среща. В средата на втората четвърт те се откъснаха с 20 точки преднина. На почивката Славия свали аванса до 13..

публикувано на 20.01.19 в 15:48

Втора победа в контролите записа "Кариана"

Кариана /Ерден/ се наложи с 2:0 над Вихрен /Сандански/ и записа втора победа в контролните срещи. Мачът се игра на стадиона в село Склаве. Красимир Илиев направи неофициален дебют за новия си тим. По един гол в двете полувременна отбелязаха момчетата на треньора Веселин Великов. В 15-та Цветомир Тодоров изведе по лявото крило Евгени Игнатов – Бамзе,..

публикувано на 20.01.19 в 15:47
Митко Ценов

Шампионска титла и квота за Балканиадата за "Атлет" Мездра

16-годишният Мартин Балабанов спечели първия златен медал за 2019 година за СК "Атлет" Мездра. Той победи в дистанцията от 3000 метра при юношите под 18 години на провелия се в София Национален шампионат с време 9.50.52 мин. На 1500 метра той остана шести в класирането. Участвайки извън класирането, Митко Ценов бяга отлично на 1500 метра и спечели квота..

публикувано на 20.01.19 в 15:46

"Ботев" Враца заминава на подготвителен лагер

Ботев /Враца/ заминава за лагер в Турция, като подготовката на тима е от 22 януари до 2 февруари. Плановете на треньорското ръководство са да договори 4 контроли при престоя си в Анталия. Засега на турска земя врачани са си осигурили спаринги с украинския Олександрия и Македония Гьорче Петров. В графика има още две свободни дати, като за тях ще се..

публикувано на 20.01.19 в 15:44

"Монтана" замина на лагер в Турция

Монтана замина на подготвителен лагер в Турция. Старши треньорът Ферарио Спасов ще разполага с 22-ма футболисти. Сред тях са и трима юноши на клуба- полузащитниците Стефан Каменов и Пиер Пиеров, и нападателят Владислав Цеков – Каската. Младоците показаха качества и постоянство в тренировките и Феро им гласува доверие. До Истанбул монтанци пътуваха с..

публикувано на 20.01.19 в 15:42

Над 20 номинации за "Спортист на годината" в Козлодуй

За трета поредна година Община Козлодуй ще отличи "Спортист на годината" за 2018 година. Церемонията ще се проведе на 31 януари, от 18.00 часа в ресторант "Истър". Подадени са 23 номинации за отделните категории. "Вече са ясни победителите в отделните категории и те ще получат своите награди на 31 януари. Категориите от 3 години са едни и същи,..

публикувано на 19.01.19 в 16:42