Два важни пътни участъка в община Лом ще бъдат ремонтирани. Това обсъдиха на среща в Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) Дончо Атанасов, член на Управителния съвет на АПИ и Пенка Пенкова, кмет на община Лом. Стартът на ремонта на 3,1-километров участък от републиканския път Лом-Монтана при входа на Лом и на път Добри дол – Орсоя – Лом е предвиден за началото на следващата седмица. Целта на ремонтните дейности е да се подобри експлоатационното състояние на двата второкласни пътя и да се повиши безопасността на движение, което е част от подготовката на републиканските пътища за предстоящия зимен сезон.
По време на ремонта ще бъде спряно движението на всички моторни превозни средства при входа на Лом по второкласния път. Трафикът ще бъде насочен по обходния маршрут: Лом – Сталийска махала – Аспарухово – Расово – Монтана и обратно. При ремонта на пътя Добри дол – Орсоя – Лом ще бъде въведен обходен маршрут: Лом – Тополовец –Добри дол и обратно.
От общинската администрация в Кула призоваха жителите на общината да поставят некролозите на определените за това места. От общинското предприятие "БКС" посочиха, че се изработват допълнителни табла за афиши, рекламни съобщения, обяви, некролози, нагледни агитационни материали и други подобни. „Молим гражданите да спазват правилата и да..
Криминалисти от РУ-Белоградчик разследват кражба на дизелово гориво . На 19 февруари в с. Ружинци неизвестно лице източило 300 литра нафта от резервоара на турски товарен автомобил, паркиран на улица в селото. По случая е образувано досъдебно производство.
Тази година Голяма Задушница се отбелязва на 22 февруари (събота). Община Видин продължава да изпълнява ангажимента си и да осигурява безплатен превоз на хората, желаещи да почетат починалите си близки, до двата гробищни парка на града, съобщават от местната управа. Те ще могат да използват автобусите по линия №6 по следния маршрут: кв. „Селище”..
Общо 145 са безработните млади хора в общините Враца и Криводол в края на януари, съобщиха от Бюрото по труда, което отчита нивото на заетостта. Повечето младежи и девойки без препитание са от града под Околчица и селата – 92. Още 63-има без препитание са младите хора на възраст до 29 г. от Криводолско. В сравнение с декември 2024 г. общият..
Жълт код за опасно ниски температури е обявен в почти цялата страната, с изключение на пет области - Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора и Видин, показва справка а сайта на Националния институт по метеорология и хидрология. Пътната обстановка в област Видин е нормална при зимни условия , каза дежурният в Областното пътно..
В Монтана предпочитат да пазаруват в малките магазинчета. Повечето потребители подкрепят бойкота. "Скъпо е“, споделят те. В хипермаркетите днес не се забелязва съществен отлив от клиенти, показа репортерска проверка. От днес започват проверки на всички търговски обекти, в които се продават хранителни продукти. Това съобщават от..
В Монтана предпочитат да пазаруват в малките магазинчета. Повечето потребители подкрепят бойкота . "Скъпо е“, споделят те. В хипермаркетите днес не се забелязва съществен отлив от клиенти, показа репортерска проверка. Потребителите са категорични, че в магазините в Монтана цените са високи. "Преди не гледах цените на стоките, взимах каквото..