"Ботев" Враца направи равен с "ЦСКА 1948"

Снимка: ПОФК Ботев (Враца)

"Ботев" /Вр/ завърши 1:1 в контролата с "ЦСКА 1948", която се игра днес в Герман. През първата част тимът на Сашо Ангелов поведе чрез гол на Юлиан Ненов в 44-та мин., след като Иван Колев се пребори за една спорна топка. До почивката врачани пропуснаха още няколко възможности. През втората част в игра за елитния тим се появи и Валери Божинов.

Томислав Павлов от дузпа в 68-та мин. оформи крайното 1:1. Двата тима запълниха с проверката прекъсването в шампионата, предизвикано от мачовете на националния тим за лигата на нациите.

За "Ботев" /Вр/ днес започнаха: Митов, Миланов, Васев, Иванов, Джалилов, Гаджев, Вълчев, Михайлов, Колев, Ненов и Генов.

Отбора на "ХЪС" от Лом спечели турнира по мини футбол "Фружин"

Отбора на "ХЪС" от град Лом спечели четвъртото издание на турнира по мини футбол "Фружин-2019" , организиран от община Ружинци. На финала те победиха "Ураган"/Дражинци/ с 6:3. Трети остана тимът на "Атлетик"/Враца/. Наградите на шампионите и на индивидуално отличените футболисти връчи кметът на община Ружинци  Александър Александров. Призьорите..

публикувано на 23.06.19 в 20:52

Вицешампионска титла за волейболистките на ПМГ Видин

Страхотен успех постигнаха волейболистките на ППМГ "Екзарх Антим I" Видин на финалите от Ученическите игри при девойките 8-10 клас в Смолян. Възпитаничките на Кристина Георгиева завоюваха сребърните медали и спечелиха две индивидуални отличия. Мила Илиева стана топ реализатор и бе избрана за най-добър състезател на шампионата. Състезателката получава..

публикувано на 23.06.19 в 14:53

Купа и златни медали за най- малката формация на "Видабаскет"

10- годишните момчета на "Видабаскет" спечелиха турнира за Купата на Враца по баскетбол и заслужено се окичиха със златните медали от турнирната надпревара.  Турнирът за Купата на Враца се провежда за осма поредна година в различни възрасти и набира все по-голяма популярност. "Видабаскет" участва в състезанието с най- малката възраст за трети..

публикувано на 23.06.19 в 08:34

Видинчанка спечели първия медал за България от игрите в Минск

Състезателката на видинския клуб "Борба, самбо, джудо" Цветелина Цветанова спечели бронзов медал от Европейските игри в столицата на Беларус. Видинчанката се нареди на трето място в състезанието по самбо в категория до 48 килограма. В репешажа за бронза Цвети победи с 3:1 точки румънката Даниела-Михаела Кис. Възпитаничката на треньора Пламен Петров..

публикувано на 22.06.19 в 19:32

Черногорски футболист остава в "Ботев"/Враца/

Милан Вушурович ще продължи кариерата си във врачанския "Ботев" , това съобщи изпълнителният директор на елитния клуб Денислав Георгиев. "Чакаме работната виза на играча, за да го картотекираме в БФС" , допълни Георгиев. Черногорецът пристигна след Нова година като свободен агент от "Верея", където изкара няколко месеца. Нападателят..

публикувано на 22.06.19 в 15:34

"Кариана" загуби от албанци в контрола

"Кариана" отстъпи с 0:1 на "Теута" в първата си контролна среща от лагера в Банско. От четвъртък момчетата на треньора Веселин Великов са на лагер в курортното градче. Георги Чакъров дебютира за ерданчани. Албанците са участник в Лига Европа, но можеха да допуснат гол още във втората минута. Вратарят на "Теута" изби коварен удар на Цветомир..

публикувано на 22.06.19 в 08:41

Традиционно състезание по мотокрос ще се проведе в Белоградчик

В последдния ден на панаира – неделя, 30.06, Белоградчик отново ще бъде завладян от спортни емоции. Този път местността "Чачин камък" ще бъде огласяна от рев на мотори, а високите скорости ще вдигат адреналина на публика и състезатели.  За пета поредна година в тази околност, от която гледката към скалите и града е невероятна, се провежда мотокрос. С..

публикувано на 21.06.19 в 15:50