Ботев /Враца/ загуби след спорна дузпа срещу Берое

Снимка: Жоро Александров

Берое спечели гостуването си във Враца с 1:0 сред измислена от рефера Георги Кабаков дузпа. И в реално време се видя, че нарушение срещу Вандерсон в наказателното поле на Ботев няма, а видеоповторенията го доказаха многократно. При идентично положение в 87-та мин. Кабаков не посмя да отсъди същото нарушение, но вдигна жълт картон за симулация на резервата Петър Атанасов.

Врачани влязоха по-добре в срещата и още в 3-та мин. Емил Стоев се озова очи в очи с вратаря Перниш, който обаче парира шута му отблизо. Халфът беше изведен майсторски от Божинов. В 12-та мин. Даниел Генов подаде добре на Божинов, чиито удар не затруднистража на гостите.

Берое спечели срещата след точното изпълнение от дузпа в 24-та мин. на Мартин Камбуров, който намери път под плона на Красимир Костов да опъне мрежата му с точен шут от бялата точка. Наказателният удар беше отсъден за "нарушение" срещу Вандерсон Виана, който опита да ритне бранителя Андреас Васев и се строполи на терена.

Малко по-късно като че ли клетвите от трибуните се стовариха върху главата на симуланта и Вандерсон напусна терена с контузия, която самият той си причини при опит да преодолее Мариян Иванов от отбраната на Ботев.

През втората част домакините опитаха да се върнат в мача, но заложиха на хаотичен натиск, който не доведе до изравнително попадение.

В 67-та мин. Юлиян Ненов получи хубав пас, но беше изпреварен от Перниш. 10 минути по-късно Божинов стреля към вратата на Берое, но вратарят отново беше на висота.

Секунди преди да изтече редовното време Рубен Бригидо предизвика нерви на хората от щаба на врачани и на 1 200 души по трибуните, като опита да забави време при смяната си. Вместо да удължи с още поне една минута заради номерата Кабаков вдигна жълт картон на играча на гостуващия тим и даде край на мача веднага след края на добавените от него 3 минути.

Ботев ще трябва да мисли за нещо след седмица на "Лаута", където гостува на местния Локомотив след две поредни загуби.

Старши-треньорът на домакините Сашо Ангелов помоли след края на мача хората от БФС да позволят на отборите да играят честно:

"Какво ще се случи, ако Берое не влезе сред първите 6 отбора? Толкова ли е страшно, та трябва съдия да им помага? Бих искал да не се ограбва нашия труд, защото днес трудът на Ботев беше ограбен", коментира афектиран Ангелов, визирайки измислената дузпа, дала победата на старозагорци. "През втората част опитахме нещо, но момчетата бяха разконцентрирани от решението за дузпа, каквато нямаше", допълни наставникът на врачани.

Според наставника на гостите Александър Томаш дузпата е била чиста. Той отказа да коментира съдийството. Същото направи и кметът на Враца Калин Каменов, който е и председател на управителния съвет на врачани. Градоначалникът не отрече, че Кабаков е брилянтен съдия и му препоръча да се извини на врачани за съдийството си.

Монтана взе нов играч

Николай Минков подписа договор с "Монтана" за следващите два сезона. 21-годишното крило парафира с тимът от стадион "Огоста”, след като премина успешно медицински прегледи. В юношеските си години Минков е бил в школата на "Литекс" /Ловеч/ и варненския "Спартак", а след това е обличал екипите на "Черно море", ЦСКА 1948 и за последно "Добруджа" /Добрич/...

публикувано на 25.06.19 в 16:42

"Ботев"/Враца/ победи "Теута" с 2:1

"Ботев"/Враца/ спечели първа победа в контролите от лятната си подготовка. На терена в Разлог тимът на Сашо Ангелов пречупи с 2:1 коравия ФК"Теута", който в последното албанско първенство завърши на трето място. Преди почивката врачани бяха по-добрия отбор на терена и логично откриха резултата. Георги Вълчев се разписа в мрежата на..

публикувано на 25.06.19 в 09:02

Видински екипажи се представиха отлично в Румъния

Видинският Автомобилен спортен клуб "Жико-Моторспорт" се включи в планинското изкачване Буковат в съседна Румъния . В генералното класиране Янко Якимов се класира на второ място. На третото място на почетната стълбичка се качи младата надежда на клуба Евгени Янков. Трети в клас над 2000 куб. см. се класира Александър Петков. "За съжаление Ани Ванков..

публикувано на 25.06.19 в 08:29

Кариана /Ерден/ излиза в контрола срещу Нефотохимик /Бургас/

Кариана ще изиграе утре втората си контролна среща от лагера в Банско. Мачът е срещу Нефтохимик /Бургас/. Двубоят ще се играе на стадион "Свети Петър" от 17 часа. По програма карианци трябваше на 24 юни да срещнат Черно море, но срещата пропадна. През миналата седмица в Банско Кариана отстъпи с 0:1 от албанския Теута. Наставникът на ерданчани..

публикувано на 24.06.19 в 17:30

Мексиканец на проби в Ботев /Враца/

Мексиканецът Сантиаго Македо ще се пробва да убеди ръководството на врачанския Ботев, че може да играе в елита със зеления екип. Бившият футболист на холандските Рода и МВВ Маастрихт е на проби в лагера на тима, а днес /24 юни/ е контролата с албанския Теута, в която "ацтеката" ще се опита да впечатли старши-треньора Сашо Ангелов. Очаква..

публикувано на 24.06.19 в 17:00

Пилот от Враца е първи на дрифт в Сърбия

Врачанският пилот Силвио Гоцев спечели първо място във 2-ия кръг на шампионата по дрифт на Сърбия. Стартовете се проведоха през уикенда край град Валево. След второто място в родния шампионат от преди няколко седмици в Пловдив, врачанинът Силвио Гоцев се развихри на пистата в западната ни съседка. Без да губи време пилотът от града под Околчица победи..

публикувано на 24.06.19 в 16:38

Отбора на "ХЪС" от Лом спечели турнира по мини футбол "Фружин"

Отбора на "ХЪС" от град Лом спечели четвъртото издание на турнира по мини футбол "Фружин-2019" , организиран от община Ружинци. На финала те победиха "Ураган"/Дражинци/ с 6:3. Трети остана тимът на "Атлетик"/Враца/. Наградите на шампионите и на индивидуално отличените футболисти връчи кметът на община Ружинци  Александър Александров. Призьорите..

публикувано на 23.06.19 в 20:52