"Ботев" /Враца/ гостува на "Ботев" /Пловдив/

Снимка: Жоро Александров

Врачанският "Ботев" гостува в петък на съименника си в Коматево в мач от последния кръг на редовния сезон на Първа футболна лига.

Двубоят е без особено значение и за двата тима, тъй като са ясни изходните им позиции за втората фаза от първенството. Това дава възможност на Сашо Ангелов да направи ротации сред титулярите си.

Драгомир Драганов от Варна получи наряд за двубоя. На рефера ще помагат неговите съграждани Димо Вълчев и Красимир Атанасов. Четвърти рефер е Владимир Вълков, съдийски наблюдател – Йордан Иванов. Двубоят е в петък от 17.30 ч.

Лятна буря спря мач в Монтана

Буря прекрати контролната среща между юношите старша възраст на Монтана и четвъртодивизионния Пъстрина 2012 /Николово/, играна вчера. В 50-та минута главният съдия Николай Малджански бе принуден да спре срещата. Дъжд и силен вятър вилня над терена с изкуствена настилка в парк „Огоста” и при това положение мача не можеше да продължи. Единственото..

публикувано на 20.07.19 в 12:15

Кариана и Монтана слагат начало на новото първенство на Втора лига

Дербито на региона е утре на стадиона в Ерден. Мачът е с начален час 18.30. И двете формации направиха селекция през лятната пауза. Имаха и подготвителни лагери в Банско. Наставникът на Кариана Веселин Великов няма да може да разчита на двама от основните си играчи. Заради наказание дербито пропускат халфът Владимир Мичев и крилото Ивелин..

публикувано на 19.07.19 в 15:40

"Кариана" приключи успешно лятната си подготовка

Шест победи, равен и загуба записаха футболистите на "Кариана" Ерден, по време на лятната си подготовка. На лагера в Банско момчетата на треньора Веселин Великов се наложиха с 1:0 над третия в елита на албанското първенство, и участник в Лига Европа, "Теута". Биха с 2:0 "Пирин" Благоевград" и с 1:0 новака във Втора лига "Нефтохимик" Бургас. Стартът..

публикувано на 18.07.19 в 18:30

Мездренският "Локомотив" стартира с победа подготовката си

Общинският футболен клуб "Локомотив" Мездра победи на собствен терен отборът на "Бойчиновци" на старта на подготовката за сезон 2019/2020 в Северозападната Трета лига.  Срещата започна с натиск на "червено- черните“, който доведе до пропукване в защитата на гостите от Бойчиновци и в 10- ата минута Камен Каменов бе оставен непокрит от защитната..

публикувано на 18.07.19 в 15:59

Враца е домакин на европейско първенство по автомоделизъм

Състезатели от 9 държави участват в европейското първенство по автомоделизъм, което се провежда във врачанския балкан. Над 60 са участниците в надпреварата. Враца е първият град в Източна Европа, който организира шампионат на Стария континент, като е спечелил домакинството след решение на общото събрание на европейската федерация, проведено..

публикувано на 18.07.19 в 15:09

Футболни ветерани не се победиха в приятелска среща

В приятелска футболна среща, която се проведе в монтанското село Габровница, един срещу друг се изправиха ветераните от футболен клуб "Ракета" и техните гости от "Балкан" Белоградчик. Тя се осъществи по инициатива на капитаните на двата отбора- подполковник Борис Цветков, който е и кмет на село Габровница и Ваньо Борисов, майстор от бившия Телефонен..

публикувано на 18.07.19 в 14:21

Откриха Европейското по автомоделизъм във Враца

Европейско първенство по автомоделизъм за високо проходими бъгита бе официално открито от кмета Калин Каменов , който приветства присъстващите и пожела най-добрите и подготвени екипи да победят. Над 60 състезатели от 9 държави участват в тазгодишното издание на Европейското първенство по автомоделизъм, което се провежда във врачанския Балкан. Враца е..

публикувано на 18.07.19 в 08:36