Мездренско училище посрещна гросмайстор Мария Велчева

3
Снимка: Петко Котларски

По покана на г-н И. Иванчев - директор на ОУ ”Христо Ботев” Мездра и във връзка с честването на 90- годишния юбилей на училището гост бе Мария Велчева- гросмайстор на спорта по шахмат.

Родена и израснала в град Мездра, през 1983 година Мария прекрачва прага на ОУ " Христо Ботев" като ученичка в първи клас с класен ръководител Иванка Бацова. От четвърти до седми клас неин класен ръководител е Любен Младенов. Завършва УНСС- гр. София.Тя е международен гросмайстор по шах, европейска шампионка по шах за девойки до 20 години, републиканска шампионка на България във всички възрастови групи, петкратна шампионка на България по шахмат.

Гросмайстор Мария Велчева изигра демонстрационен мач на 17 дъски с участието на директора на училището г-н Иванчев, заместник- директора г-жа Ц. Илиева и ученици от училището, които показаха завидни умения и се представиха изключително достойно.

Мачът завърши с 16 победи и реми в полза на бившата възпитаничка на училището.

Галерия

"Бдин" и "Дрновец" с равенства, като гости

Младият състав на "Бдин" завърши на равно 1:1 при гостуването си на "Ком" в Берковица . Кристиян Йошов отбеляза за 0:1 25 минута. Домакините върнаха гола чрез Пламен Ненов в 80 минута от дузпа. Бдинци доиграха мача с 10 футболисти след втори жълт картон на Филип Георгиев в 85 минута. В следващият кръг на 20 октомври "Бдин" приема "Трявна", а "Ком"..

публикувано на 13.10.19 в 21:33

"Видабаскет" е домакин на ЦСКА

Днес започва новото първенство на баскетболната "А" група при мъжете. В първия кръг Видабаскет е домакин на столичния ЦСКА. Шест отбора ще участват в шампионата: "Видабаскет" Видин, ЦСКА София, "Славия", "Чавдар" Троян, Шумен и "Рилски спортист 2" Самоков. "Нека любителите на баскетбола дойдат и подкрепят отбора. Надяваме се да зарадваме публиката...

публикувано на 13.10.19 в 15:38

Ботев /Враца/ падна с 0:4 от Локо

Ботев /Враца/ претърпя тежка загуба в контрола от Локо /София/ . Домакините спечелиха с 4:0 на стадиона в квартал “Надежда", мачът се изигра в събота, като с него двата тима запълниха прекъсването в шампионата. “Железничарите” бяха значително по-добрият тим на терена и можеха да победят и с още по-изразителен резултат. Два гола отбеляза новото..

публикувано на 13.10.19 в 13:39

Юлиян Димитров с два медала от Световното за ветерани

Юлиян Димитров защити по безапелационен начин реномето не само на "Ботев 93", но и на родната борба на престижен форум. Врачанският специалист, чийто възпитаници печелят медали от всяко състезание, завоюва 2 бронзови медала на световното първенство за ветерани, което се провежда в Тбилиси /Грузия/. Юлиян Димитров започна с победа срещу американец в..

публикувано на 12.10.19 в 13:14

Кариана победи с 2:0 Литекс в контрола

Кариана победи с 2:0 при гостуването си Литекс /Ловеч/ в контролна среща. Преди време двата отбора направиха 1:1 в Ерден, но в мач за първенство. В последната минута от първата част гостите откриха резултата. С прецизен удар от фаул Георги Търтов наказа бившия си тим. Вторият гол бе дело на играчи влели, като резерви. В 75-та минута Владимир Мичев..

публикувано на 12.10.19 в 11:15

Четирите мездренски отбора играят през почивните дни

През почивните дни и четирите мездренски отбора, участващи в първенствата на Северозапада, ще изиграят не леки срещи. В събота от 16.00 часа в среща от 8 кръг на Врачанската "А" ОФГ, Подгрупа А1 Околчица Моравица има тежко гостуване на Огоста Хайредин. Домакините са първи с актив от 13 точки и голова разлика 24:3, а моравчани са трети с 12 точки и..

публикувано на 12.10.19 в 09:27

Монтана победи с 1:0 Славия

Монтана победи с 1:0 елитния Славия в приятелска среща на стадион „Огоста”. Тони Тасев донесе успеха на домакините за радост над 200 зрители по трибуните. В 25-та минтуа Тасев бе изведен от Балджийски и от границата на наказателното поле крилото прати топката в сглобката на вратата на Петков. В началните минути Атанас Илиев можеше да откри..

публикувано на 11.10.19 в 17:04