Видинската медалистка от Минск: "Чувството е невероятно!"

Състезателката на видинския клуб "Борба, самбо, джудо" Цветелина Цветанова се завърна от Европейските игри в Минск. В столицата на Беларус видинчанката спечели бронзов медал в категория до 48 килограма на състезанието по самбо. Това беше и първото отличие за България от игрите.

"Чувството е невероятно, не мога да го опиша с думи. Мисля, че медалът ми бе на кадем, защото в първия ден нямаше никакви резултати, но във втория спечелихме първи медал. За първи път участвам на Европейски игри, преди четири години не участвах, защото нямаше моята категория. За мен това бе като Олимпиада и се надявам самбото да стане олимпийски спорт“, каза Цвети на летище София и добави: "Честно казано, не очаквах да спечеля медал, тъй като конкуренцията беше много силна, но успях да дам всичко от себе си, за да се представя достойно“.

Клуб "Анелия" участва в Световна гимнастриада

Мездренският отбор "Анелия", съставен от Клуб на готините баби и активни състезателки, бе определен от Българската федерация по художествена гимнастика да представи България за първи път на Световна гимнастриада- 2019, проведена в Австрия. В световния форум се включиха и тимовете на "Финес" Костинброд и "Нюанс" София. Клубът по художествена гимнастика..

публикувано на 17.07.19 в 14:06

"Ботев" преговаря с талант на "Лудогорец"

Врачанският "Ботев" преговаря с "Лудогорец" за привличането на 18-годишния халф Доминик Янков. Футболистът е спряган за един от най-големите таланти в българския футбол и доста клубове искаха да го вземат под наем. До този момент обаче разградчани отказваха офертите и Янков дори започна титуляр в първия шампионатен мач на "орлите" през този..

публикувано на 16.07.19 в 17:16

Пускат карти за мачовете на Монтана

Пускат в продажба пропуските за домакинските срещи на Монтана. Картите ще струват 50 лева. Те могат да се закупят от административната сграда на стадион "Огоста" от сряда. Така верните привърженици на Монтана ще имат запазени места за всички домакински срещи на отбора, за сезон 2019/2020 година, както и тези за купата на България. Кметът..

публикувано на 16.07.19 в 14:47

Трима контузени в Ботев /Враца/

Много работа се отвори за лекарския щаб на Ботев още след първия мач от новото първенство. Заради травма в домакинството срещу Берое принудително играта напусна Георги Вълчев. На скамейката сред резервите беше невъзстановеният  Ангел Лясков, който има неприятна контузия. В същото време Валери Божинов, който още не е картотекиран, също е..

публикувано на 16.07.19 в 08:38

Иво Балабанов на четвърто място в Европейското първенство

Състезателят на СК „Атлет” Мездра Иво Балабанов завърши на четвърто място в бягането на 3000 метра стипълчейз на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 23 години  в Йевле Швеция. Той направи отлично  бягане във финала и финишира четвърти с личен резултат от 8:47.20 мин, като остана на по-малко от секунда и половина от..

публикувано на 15.07.19 в 10:46

АМК Старт М /Криводол/ доминира в 3-ия кръг от държавния шампионат по рали крос

АМК Старт М /Криводол/ доминира в 3-ия кръг от държавния шампионат по рали крос. Състезанието се проведе на писта „Строител” в Криводол при изключително екстремни условия. В събота с високи температури и прах, а в неделя с дъдж и кал. 24 пилоти стартираха и толкова завършиха. Финалът в най-интересната дисциплина „Дивизия 1” единствено се..

публикувано на 14.07.19 в 18:53

"Ванто-Видин" ще участва на Държавния индивидуален шампионат по кану-каяк

Състезателите на спортен клуб по кану-каяк " Ванто-Видин " ще участват на Държавния индивидуален шампионат от 17 до 20 юли в Пловдив. Преди малко повече от месец видинските гребци заеха трето място в класирането при старша възраст, децата, момчета и момичета в конкуренцията на 17 отбора от цялата страна на Държавния отборен шампионат...

публикувано на 14.07.19 в 17:10