Футболни ветерани не се победиха в приятелска среща

Снимка: Личен архив

В приятелска футболна среща, която се проведе в монтанското село Габровница, един срещу друг се изправиха ветераните от футболен клуб "Ракета" и техните гости от "Балкан" Белоградчик. Тя се осъществи по инициатива на капитаните на двата отбора- подполковник Борис Цветков, който е и кмет на село Габровница и Ваньо Борисов, майстор от бившия Телефонен завод в Белоградчик. Капитаните са свързвани и от една стара дружба, когато са били съотборници в местния футболен отбор. Повече от 100 любители на футбола, сред които и кметът на Монтана Златко Живков, имаха възможността да наблюдават интересна, динамична и много технична игра. Не липсваха и по- твърдите единоборства, както и голови ситуации. Над всички се открои играчът с номер 10 от отбора на футболен клуб "Балкан"- Иван Виденов. Добро представяне в отбора на гостите регистрира и заместник кметът на Община Белоградчик Антон Трифонов. След много атрактивна и оспорвана игра с поделено надмощие, футболната среща завърши без победител- 1:1, а след изпълнението на дузпи, резултатът бе 5:5.

Продължава шампионатът по делтапланеризъм във врачанския балкан

Състезанието, което започна в неделя, на 18 август, ще продължи до петък. Полетите са от историческия връх Околчица от 12 до 15.30 часа , а състезателите трябва да кацат на поляната край бившия торов завод "Химко". Организаторите припомнят, че делтапланеризмът е атрактивен спорт, който изисква много добра техническа подготовка и..

публикувано на 21.08.19 в 08:20

Волейболистите на Монтана започват подготовка

Мъжкият волейболен тим на Монтана стартира официално подготовка от утре. Наставникът Даниел Пеев е предвидил две тренировки. Преди обед на групи отборът ще се готви във фитнес залата, а привечер ще е в комплекс „Огоста”. 13 състезатели очаква Пеев.  Към отбора се присъединиха и двамата поляци– разпределителят Мачей Мадей и диагоналът Миколай..

публикувано на 20.08.19 в 14:33

"Монтана" и дубълът на "Лудогорец" си разделиха по точка

"Монтана" направи втора поредна грешна стъпка. При гостуването на дубъла на "Лудогорец" момчетата на треньора Владимир Иванов–Фугата завършиха 0:0 в среща от 5-ия кръг на Втора лига. Дебют за монтанци направи Борислав Балджийски. До почивката двата отбора не създадоха нито едно чисто положение. Удари към вратите почти липсваха. В средата на..

публикувано на 20.08.19 в 14:29

Борците на оряховския клуб "Надежда 2014" няма да почиват през лятото

Това обеща треньорът им Огнян Григоров, който в петък стана почетен гражданин на Оряхово. Наставникът обяви, че част от възпитаниците му ще се готвят за Балканиадата по класическа борба при подрастващите, която е в началото на октомври в Панагюрище. "Няма да има почивка това лято. Ще дадем време за отдих на нашите медалисти от..

публикувано на 20.08.19 в 14:08

"Ружинци" и "Дуло" попълват областната футболна група на Видин

Работно съвещание на ръководството на Областния съвет на БФС във Видин с представители на отборите от региона се състоя преди старта на новия сезон на областната футболна група. 10 отбора са заявили желание да се включат в новото първенството при мъжете. Новите тимове са ОФК "Ружинци" и ФК "Дуло". "Ружинци" ще играят домакинските си срещи на..

публикувано на 19.08.19 в 17:19

"Академия Ботев" грабна купата на турнира в Хайредин

"Академия Ботев" спечели финала в турнира за купата на община Хайредин. Тимът на Тодор Гарев заслужи трофея след победа с 2:0 над "Пъстрина 2012" в решителната футболна битка. Врачани имаха превъзходство през целия двубой, което бе материализирано с 2 гола на Боби Боянов. Майсторът откри резултата през първата част след центриране на Симеон..

публикувано на 19.08.19 в 14:06

"Хайдут" падна от "Син Стрел" в контрола

Отборът на "Хайдут" от бойчиновското село Ерден загуби последната си контрола от предсезонната подготовка. Момчетата на Красимир Софрониев загубиха от "Син Стрел" в Крапчене с 1:2. За “крапчанци" се разписаха Милен Русков и Димитър Варадинов, за "зелените" от Ерден гол вкара Замфиров. Ерденци направиха куп пропуски пред вратата на домакините, като..

публикувано на 19.08.19 в 14:02