Богомил Петров - авторът на първия световен рекорд за българската тежка атлетика и първи като цяло за родния спорт, след края на Втората световна война, днес навършва 80 години. Рекордът е ново начало в развитието му като спортист и като личност и е само един от върховете, които успява да покори. За предизвикателствата и постиженията в живота си Богомил Петров сподели:
"Смятам, че не малко съм постигнал досега, дори съм се издигал до върховете. Винаги ще споменавам и за световния рекорд, който поставих преди 55 години, и този рекорд постави ново начало в развитието ми като личност, като човек. Както спомена един човек, аз съм бил някаква многопрофилна личност. Това е така, защото където отида, се стремя да постигна най-високо равнище..."
Преди 22 години Богомил Петров започва да се занимава с фотография. Оттогава подрежда 1454 фотоизложби не само в България, но и в различни държави, които посещава като турист. С експозициите, които прави, няколко пъти кандидатства за рекорд на Гинес.
"Фотографията, болната ми тема, или това, което ме запали преди 22 години. Не по-малко от 120 000 снимки са поставени на тези 1454 фотоизложби досега. На най-невероятни места са поставяни фотоизложби. Трите изкачвания на връх Олимп, бяха поставени 2 фотоизложби, пещери, на шлепове, в кораби, в автобуси, във влак, желанието ми е да поставя в самолет...Фотографията разкрива една необятна дейност на човека и сега покрай толкова много снимки аз усещам нещата във връзка с фотографията, не е само като снимка за спомен, за мен снимката трябва да говори...Гинес не го приемам като някаква мечта, която непременно трябва да се осъществи. През май смятам да бъде поставена 1500 изложба и тогава отново ще изпратя...Аз съм търсеща личност, недоволна личност в определени моменти, защото се опитвам да стигна до върха, с възможностите, които имам..."
Богомил Петров ще отбележи своята 80-годишнина на 13 декември в залата на Симфониета - Видин.
Дарение за град Чипровци със записи на автентични чипровски хора в изпълнение на духови оркестри направи днес на 27 декември, роденият в Чипровци инж. Иван Дачин. От дълги години той живее в Мюнхен където има собствен бизнес, но родното му място и любовта към него го карат да издири от стари записи и да съхрани 10 емблематични чипровски хора, сред..
Наградиха участниците в конкурс за детска рисунка на тема "Коледа за Марти" във Вършец. Инициативата е в помощ на дванадесетокласника от Средно училище "Иван Вазов" в града Мартин Цветанов, който се бори с тежко онкологично заболяване. Недялко Томов , който е член на Гражданското сдружение "Аз съм от Вършец " и един от организаторите на конкурса,..
В днешното издание на рубриката "97 лапи и 1 опашка" ще си говорим за добрини. Наистина е вдъхновяващо да се чуят истории като тази за Никол и кучето ѝ Дара, особено в края на годината, когато много от нас обръщат поглед към добрините и жестовете, които могат да направят света по-добър. Но нека не забравяме, че подобни дела не трябва да бъдат..
В "Едно" , предаването, което се излъчва със съдействието на фондация "Подкрепа за реализация" - Видин в последния петък от декември припомняме за по-важното от календара на фондацията през отминаващата година, както и за събитията от този месец. От ноември фондация "Подкрепа за реализация" е на нов адрес във Видин, а сред запомнящите се..
Чували ли сте за биполярното афективно разстройство? Правилно се досещате, че това е психично заболяване или по-точно разстройство на настроението. Вероятно познавате поне един човек със симптоми от този спектър – по-силно или по-слабо изразени. Вероятно вие понякога проявявате симптоми без да можете да си обясните какво се случва с вас и защо...
Коледа се е празнува в България от приемането на Християнството до 1944 година. Дори по време на османската власт българите са отбелязвали празника, макар и тайно- ходили са на църква и са подготвяли празнична трапеза. През 1878 за пръв път са били украсени и коледни елхи. Смята се, че тази традиция е донесена от руските войници, участвали в..
Млад мъж от Софрониево се нуждае от финансова помощ след трудов инцидент. Миглен е пострадал в склад за вторични суровини. След престой от няколко месеца в Пирогов е изписан и е на легло, като от кръста надолу не може да се движи. Грижи за него и за дъщеричката на Миглен, която е изоставена от майката след злополуката полагат родителите му, които са..