На днешния „Щедър вторник“ ще поговорим за доброто, което може да споделим. Ще ви разкажем как родината „оживява“ пред очите на възпитаниците на две български училища зад граница и какво е да си жена учен у нас. За финал сме подготвили радиопремиера на най-новия албум на Владимир Кърпаров, посветен на неговата дъщеря Иглика. Водещ е Весела Кръстева. Приятно слушане!
1.26 – Новини от България
9.49 – Прогноза за времето у нас и по света
25.20 – Къде, какво, кога – български събития с европейски адрес. Едно от тях ни припомня делото на „Банкера на българските хъшове“ - Димитър Горов
32.30 – БНР организира за втора поредна година кампанията „Българските посланици на културата“ – вашите предложения с номинирани очакваме до 16 декември на адрес kulturniposlanitsi@bnr.bg
37.20 – Тази вечер на специална церемония в СУ „Св. Климент Охридски“ програмата “За жените в науката” ще връчи отличия на три дами учени за високи постижения в областта на природните науки. А в програмата ни ще чуете, какво споделя за научното битуване на високи токчета Радослава Бекова от Института по океанология на БАН, която вече е била лауреат на програмата
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България".
Изборът на председател се оказа сериозен препъникамък за депутатите в 51-вия парламент – първото му заседание отново не можа да приключи, и става все по-осезаемо, че политическите играчи гледат към следващия..
Накъде върви българската икономика? Продължава ли икономическата сегрегация на отделни райони в страната ни и къде наблюдаваме най-голям механичен прираст у нас? - за всичко това ще говорим в "България днес" на 19 ноември. И още – колко щедри са били..
Започваме новата работна седмица с истории за българската демокрация – преди и сега. Колко различни са лозунгите от първия свободен митинг в страната ни преди 35 години и днешните искания на гражданското общество?..
В „България днес“ на 25-ти ноември отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жени, обявен с Резолюция на ООН през 1999 г. На всеки 10..