В „България днес“ си честитим Международния ден на майчиния език, защото той е връзката с нашите корени и същината на собствената ни идентичност. А Радио България „говори“ с аудиторията си на цели 11 езика – многообразие, което отваря вратите на информацията от и за България за милионна аудитория по цялото земно кълбо. Част от тази информация е и програмата „България днес“. Водещ на броя е Елена Каркаланова.
13:10 – Прогноза за времето в България и по света
19:10 – Млади лекари от България и още над 40 държави се заклеха да помагат и да не вредят на хората, независимо къде се намират – репортаж от церемонията по полагане на Хипократовата клетва от абсолвентите на Медицинския университет в София.
26:40 – „С мисъл за Левски“ тръгваме по стъпките на Апостола – 5 от най-емблематичните места, свързани с неговия живот и революционно-просветителска дейност
35:30 – Предпремиерна прожекция на документалния филм на Жезко Давидов „Майор Томпсън – (не)нужният герой” в Българското посолство в Лондон
42:40 – Песен на деня: Христо Йоцов и Василена Серафимова за музикалното си приключение - концерт за маримба и оркестър „Картни от два свята“, съвместно с Плевенската филхармония
В "България днес" на 17 октомври разговаряме за фалшификатите с проф. Иля Прокопов, експерт в областта на фалшифицираните антични и средновековни артефакти. Повод е изложбата "Fake (f)or Real – Истина или лъжа. " на Дома на европейската история в Брюксел,..
За дързостта ни да покоряваме небето, за насъщния и традициите и за желанието на добродетелните българи да оставят по-красив свят след себе си става дума в "България днес" на 16 октомври. Водещ на броя е Елена Каркаланова. Приятно слушане! 02:01 -..
В „България днес“ на 15 октомври се запознаваме с работата на Центъра за славянски езици и култури в Лисабонския университет, срещаме се с Мария Гусейнова от Азербайджан, която ни разказва за организирания от нея форум за представяне на азербайджанския..
В „България днес“ на 25-ти ноември отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жени, обявен с Резолюция на ООН през 1999 г. На всеки 10..