Честита да бъде 2024 година, скъпи приятели на Радио България!
Нека тя бъде щедра на здраве, мир и добри новини за света, в който живеем!
А ние обещаваме да продължим да ви информираме за актуалните събития в България и сред българските общности зад граница. Ще рисуваме картината на живота в красивата ни страна, разказвайки за колоритните традиции и обичаи, за уникалното музикално наследство и новите хоризонти пред младите български творци.
Ще ви срещаме с личностите, които допринасят за развитието на страната в различни направления, но и за онези, които прославят българския спорт, култура и наука по целия свят. И всичко това на български и още 10 езика – английски, руски, френски, немски, испански, гръцки, турски, сръбски, албански и румънски.
Аудиторията на Радио България е пръсната по цялото земно кълбо, като през 2023 година публикациите ни са достигнали до близо 5 милиона души. Част от тях са редовни слушатели и на предаванията ни "България днес", достъпни на сайта на Радио България.
Слушайте Радио България, четете Радио България на 11 езика и през новата 2024 година!
Накъде върви българската икономика? Продължава ли икономическата сегрегация на отделни райони в страната ни и къде наблюдаваме най-голям механичен прираст у нас?- за всичко това ще говорим в „България днес“ на 19 ноември. И още – колко щедри са били..
Започваме новата работна седмица с истории за българската демокрация – преди и сега. Колко различни са лозунгите от първия свободен митинг в страната ни преди 35 години и днешните искания на гражданското общество?..
В "България днес" на 15 ноември ще разберем какви "неразказани истории на българите" във Франция откриха възпитаниците на българските училища "Кирил и Методий" в Париж и "Надежда" в градовете Сен Назер и Рен. Доц. Спас Ташев от БАН ще ни каже в кои..
Накъде върви българската икономика? Продължава ли икономическата сегрегация на отделни райони в страната ни и къде наблюдаваме най-голям механичен прираст..