Знаете ли, че 60% от децата в България през последните години се раждат в извънбрачен съюз между родителите? Има ли значение сключването на брак с развитието и социализацията на подрастващите и как един официално сключен съюз между влюбени може да устои на времето в завързания ни и дигитален свят? За всичко това ще говорим в „България днес“, а повод е започващата световна Седмица на брака. Предстои ни и специална среща с едно младо момиче, избягало от ужаса на войната и ужаса в Близкия изток, което днес говори с надежда и вяра, че бъдещето може да бъде по-добро. Просто трябва да отворим очи и опознаем човекът до нас, без значение откъде е и на какъв език говори. След като през последните дни най-добрият български тенисист Григор Димитров публикува множество снимки в социалните мрежи от родния си град Хасково, днес ще ви разкажем за документалната поредица "Загадки и истории в музея", която разкрива изключителното културно-историческо богатство на Хасковския край. За финал ще научите, коя е новата българска кралица, коронясана в австралийската джунгла и ще се впуснем "В ритъма" с Миглена Данова. Водещ на „България днес“ е Весела Кръстева. Приятно слушане!
59.11 - „Песен на деня“ – "В ритъма" на Миглена Данова
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар"Българчетата от неделното училище "Родина" в испанския град Малага ще се включат в работилница по четене на български език. Събитието е на 25 януари, а в "България днес" ще научите повече за начина, по който протичат тези занимания и дълготрайните..
Историческо и празнично е настроението в Старата къща в края на месец януари. На 25 януари БНР официално ще отбележи своя 90-годишен юбилей с връчването на наградите за радиожурналистика "Сирак Скитник" и концерт същия ден с участието на всички музикални..
В "България днес" на 21 януари разговаряме с Мария Янкова, програмен директор "Образование" в УНИЦЕФ–България за проекта на организацията, насочен към повишаване на качеството на образованието и грижата в ранна детска възраст. След това се отправяме към..