Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес - 14 юни 2024 г.

В „България днес“ на 14 юни ви предлагаме актуална информация от България и българските общности зад граница, звукова картина от местата в България с най-тежки поражения от мощната буря снощи, хроника на събитията с балкански адрес от седмицата. Говорим и за лятното училище по български език в Тирана, Албания. Срещаме ви с кавалджията Димитър Карамитев от Виена и разкриваме възможностите пред селския и кулинарния туризъм в комплект. Водещ е Красимир Мартинов.
01:25 - Актуална информация от България и българските общности зад граница
09:15 - Времето у нас и по света
15:05 - Мощната буря и последиците от нея – звукова картина от местата с най-тежки поражения в България
25:40 - По съседски – хроника на събитията с балкански адрес от седмицата
30:30 - За лятното училище по български език в Тирана и ползите от него – интервю с българския лектор в Тиранския университет Раки Бело
49:30 - Селски и кулинарен туризъм – неподозираните възможности на България
58:50 - Песенното усещане на Innerglow в „Освободен“


Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар"

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 12 февруари 2025 г.

На 12 февруари говорим за цените и дали народното недоволство ще се материализира в национален бойкот на магазините на 13 февруари.  Разказваме за пътя на една мечта от Лудогорието до Брюксел. Гостува ни виртуозният перкусионист проф. Христо Йоцов, който..

публикувано на 12.02.25 в 19:00

България днес - 11 февруари 2025 г.

"България днес" на 11 февруари е своеобразен културен афиш на събития, свързани с българската общност в чужбина. Ще започнем с покана за концерт в Брюксел по повод Деня на влюбените и Трифон Зарезан с участието на сопраното Анета Тодорова. Ще..

публикувано на 11.02.25 в 19:00

България днес - 10 февруари 2025 г.

"България днес" на 10 февруари е подвластна на теми с продължение. Отново ще говорим за българското малцинство в съседна Р. Сърбия и за етикета "шопска нация". За вярата и любовта по пътя ѝ говорим с актьорите Александър Кънев и Кръстьо Лафазанов от новия..

публикувано на 10.02.25 в 19:00