Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Një boksier bullgar me dokumente të falsifikuara vdiq në Shqipëri

Foto: NOVA

Boksieri i ri bullgar Boris Stanchov humbi jetën në një ndeshje boksi në Shkodër fundjavën e shkuar. Menjëherë pas incidentit u përhap informacion se boksieri është Isus Velichkov, por më vonë u bë e qartë se i vdekuri e ka emrin Boris Stanchov. Ai është kushëriri i dytë i Isus Velichkovit dhe ka pasur ndalim për të garuar. Për këtë shkak boksieri i ri ka marrë pjesë në gjashtë ndeshje me dokumente false. “Me sa e di unë i kanë paguar atij që të humbasë”, komentoi Isus Velichkov në një intervistë televizive. Po sqarohen gjithashtu shkaqet dhe rrethanat sa i përket mashtrimit të Bashkimit Profesional Bullgar të Boksit dhe organeve zyrtare.

Më shumë nga rubrika

Mikaela Shiffrin fitoi në zbritjen me ski tek femrat në Kampionatin Botëror të Skive në Bansko

Mbajtësja e Globit të Madh të Kristaltë Mikaela Shiffrin fitoi në zbritjen tek femrat për Kupën Botërore të Skive Alip në Bansko. Amerikania kaloi distancën për 1:29:79 dhe shënoi fitoren e saj të pestë për stinën prej gjithsej 65 fitoreve në..

botuar më 20-01-24 2.47.MD

Në Bansko në fundjavë organizohen garat e femrave për Kupën Botërore të Skive Alpine

Me tri starte brenda tri ditëve në pushimoren Bansko në malin Pirin organizohen garat e femrave për Kupën Botërore të Skive Alpine. Ditët e premte, e shtune dhe e diele skiatoret më të mira botërore do të garojnë në dy zbritje dhe në një sllallom vigan...

botuar më 20-01-24 10.27.PD

Grigor Dimitrov largohet nga turneu në Australi

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov, me Nr. 18 në skemën e Kampionatit të Hapur të Tenisit në Australi, humbi në ndeshjen kundër amerikanit Tommy Paul me 4:6, 6:7(6), 6:3, 7:6(3), 6:7(3). Kështu ai largohet nga turneu që në raundin e dytë. Pas kësaj..

botuar më 20-01-22 12.24.MD