Grigor Dimitrov humbi ndeshjen me Nishikori në Brisbane

Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov humbi nga japonezi Kej Nishikori ndeshjen e vet nga ¼ finalet e  turneut në Brisbane të Australisë. Japonezi regjistroi një fitore të pastër në dy sete 7-5, 7-5 dhe i siguroi vetes vend për gjysmëfinalet në qytetin australian.


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov pas suksesit të madh në Paris

Grigor Dimitrov u klasifikua për gjysmëfinalet e turneut të tenisit në Paris

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për gjysmëfinalet e Masters 1000 – turneu i tenisit në Paris. Dimitrov fitoi me 6:2 dhe 7:5 kundër kilianit Kristian Garin. Ndeshja vazhdoi një orë e gjysmë në fushën qendrore të tenisit AccorHotels..

botuar më 19-11-01 5.51.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov – për here të parë në çerekfinalet e turneut të Parisit

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për herë të parë në karrierën e tij për çerekfinalet e turneut “Masters”në kryeqytetin francez Paris me çmime për 5.21 miliona euro. Dimitrovi eliminoi në raundin e dytë austriakun Dominic Thiem,..

botuar më 19-10-31 5.47.MD
Krasen Kralev

Një bullgar do ta përfaqësojë BE-në në Agjencinë Botërore të Antidopingut

Ministri i Rinisë dhe Sportit Krasen Kralev u zgjodh për herë të dytë për anëtar të Këshillit Drejtues të Agjencisë Botërore të Antidopingut (WADA). Gjatë 3 viteve në vijim Kralev do të përfaqësojë vendet e BE-së në Bordin e vendeve nga BE-ja...

botuar më 19-10-31 12.05.MD