Ivet Llallova u bë “Atletja e Ballkanit” për vitin 2019

Ivet LLallova
Foto: BGNES

Vrapuesja më e mirë bullgare Ivet Llalova mori njohjen e radhës për rezultatet e saj të mira gjatë vitit 2019. Ajo ishte zgjedhur për “Atlete të Ballkanit” në ceremoninë që organizohet për vit të nëntë me radhë nga Asociacioni i Federatave Ballkanike të Atletikës. Sivjet mbrëmja solemne u zhvillua në Vrnjaçka Banja të Serbisë.

Llallova e cila arriti vendin e shtatë në Kampionatin e Planetit në distancë 200 metra dhe është dy herë kampione e Ballkanit, e mori njohjen nga Svobodan Brankoviç, nënpresidenti i Asociacionit të Federatave Ballkanike të Atletikës. Kjo dekoratë i jepet sportistes bullgare për herë të dytë. Hera e parë ishte në vitin 2011, ku Ivet LLallova përsëri u bë numër një në Ballkan.


Më shumë nga rubrika

Kampioni Evropian Ergünal Sabri: Boksi është art

Ergünal Sabri-Ogi fitoi një kupë dhe medalje të artë për Bullgarinë në turneun memorial “Živorad Rajshiç Rajsha” zhvilluar në qytetin serb Shabac. Në turneun më 23-24 nëntor ai garoi për Skuadrën Kombëtare të Boksit. “ Morën pjesë vetëm..

botuar më 19-12-05 2.05.MD
Dimitër Berbatov

Futbollisti bullgar Dimitër Berbatov është në ekipin e dekadës të skuadrës Manchester United

Futbollisti bullgar Dimitër Berbatov hyri në ekipin e dekadës të skuadrës Manchester United. Klasifikimi është i sajtit anglez talksport.com. Theksohet, se ish futbollisti i kombëtares bullgare është gol-mjeshtri i Ligës së Lartë për sezonin e viteve..

botuar më 19-12-03 10.18.PD

“Lludogorec” ka nevojë për një pikë që të vazhdojë në Ligën e Evropës

Skuadra “Lludogorec” arriti rezultat baras kundër CSKA-Moska në një ndeshje-revansh nga faza grupore e Ligës së Evropës. Në minutën e 68 “Lludogorec” shënoi një gol kundër Claudiu Keșerü. Në minutën e 76 skuadra ruse gjithashtu shënoi gol me goditjen e..

botuar më 19-11-29 12.54.MD