Futbollisti bullgar Dimitër Berbatov është në ekipin e dekadës të skuadrës Manchester United

Dimitër Berbatov
Foto: EPA/BGNES

Futbollisti bullgar Dimitër Berbatov hyri në ekipin e dekadës të skuadrës Manchester United. Klasifikimi është i sajtit anglez talksport.com. Theksohet, se ish futbollisti i kombëtares bullgare është gol-mjeshtri i Ligës së Lartë për sezonin e viteve 2010/2011 dhe fitues shtatë herë në anketën për futbollist të vitit në Bullgari. Në ekipin e dekadës përveç Berbatovit janë edhe David De Gea, Patrice Evra, Nemanja Vidic, Rio Ferdinand, Antonio Valencia, Paul Scholes, Ryan Giggs, Michael Carrick, Wayne Rooney dhe Robin van Persie.

Më shumë nga rubrika

Kampioni Evropian Ergünal Sabri: Boksi është art

Ergünal Sabri-Ogi fitoi një kupë dhe medalje të artë për Bullgarinë në turneun memorial “Živorad Rajshiç Rajsha” zhvilluar në qytetin serb Shabac. Në turneun më 23-24 nëntor ai garoi për Skuadrën Kombëtare të Boksit. “ Morën pjesë vetëm..

botuar më 19-12-05 2.05.MD

“Lludogorec” ka nevojë për një pikë që të vazhdojë në Ligën e Evropës

Skuadra “Lludogorec” arriti rezultat baras kundër CSKA-Moska në një ndeshje-revansh nga faza grupore e Ligës së Evropës. Në minutën e 68 “Lludogorec” shënoi një gol kundër Claudiu Keșerü. Në minutën e 76 skuadra ruse gjithashtu shënoi gol me goditjen e..

botuar më 19-11-29 12.54.MD
Kallojan Mahljanov - Kotooshu

Bojko Borisov: Kotooshu është ambasadori i vendit tonë dhe i BE-së

Kryeministri Bojko Borisov u takua me sportistin bullgar i sumos Kallojan Mahljanov – Kotooshu. “ Sumoja është një sport perandorak, më i njohuri në Japoni, kurse Kotooshu është ambasadori i Bullgarisë dhe i BE-së në këtë vend aziatik” – tha..

botuar më 19-11-28 11.55.PD