Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Pas rezultatit baras me “Ferencvárosi” “Lludogorec” po vazhdon në Ligën e Evropës

Skuadra bullgare e futbollit “Lludogorec” u klasifikua për 1/16 finalet e Ligës së Evropës, pasi arriti rezultat baras kundër “Ferencvárosi” në terren të vet në ndeshjen e fundit prej fazës grupore të turneut. Hungarezët shënuan golin barazues që në minutën e 94 të ndeshjes. Ditën e hënë “Lludogorec” do të mësoj rivalin e vet në 1/16 finalet e Ligës së Evropës.

Viktorio Iliev

Viktorio Iliev u bë kampion i Evropës në boks

Viktorio Iliev u bë kampion i Evropës në boks në kampionatin për të rinj dhe vajza në Poreç të Kroacisë, në kategorinë deri në 60 kg. Në finale ai u imponua mbi Bogdan Çelldik nga Ukraina. Kujtojmë se Bullgaria fitoi pesë medalje nga Kampionati..

botuar më 24-04-15 2.41.MD
Stilijana Nikollova, foto: Federata Bullgare e Gjimnastikës Ritmike - Anna Nedkova

Stilijana Nikollova fitoi dy medalje ari dhe një argjendi në finalen e Kupës Botërore të Gjimnastikës Ritmike në Sofje

Pesë medalje është shifra e medaljeve në ditën e fundit të Kupës Botërore të Gjimnastikës Ritmike në Sofje. E dyta në shumëgarësh Stilijana Nikollova fitoi dy medalje të arta – për kombinimin me top dhe me fjongo ,dhe medaljen e..