Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

| rinovuar më 20-02-14 4.10.MD

Vraca, oborri i Kompleksit Etnografik të Rilindjes “Shën Sofronij Vraçanski” – një program festiv me rastin e Trifon Zarezanit me pjesëmarrjen e ansamblit koreografik “Hemus”. Foto: BTA

Pushimorja Borovec – diell, borë dhe pamje të mrekullueshme. Foto: Iva Grinko

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Varna, banorët më të rinj të zooparkut të qytetit, të cilët lindën gjatë javës së fundit. Foto: BTA Plovdivi. Shëtitje në parkun e Qytezës së e Panairit, ku shihen shenjat e para të pranverës. Foto: BTA

rinovuar më 20-02-21 4.52.MD

Bullgaria në fotografi

Sofja, 10 ditë deri në ardhjen e Gjyshe Martës. Dhe sivjet propozimi i veroreve në kryeqytet është i madh, kurse zgjedhja-për çdo shije dhe çdo xhep. Foto: BGNES

botuar më 20-02-20 2.29.MD

Bullgaria në fotografi

Sofja, përvjetori i 147-të i varjes së heroit kombëtar Vasill Levski. Foto: BGNES

botuar më 20-02-19 3.10.MD