Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Presidenti kritikoi bisedimet për gazin me Rusinë

Foto: BGNES

Vetëm Bullgaria mbeti pa çmime të ulura nga të gjitha 8 shtetet në procesin midis BE-së dhe Gazpromit. Paguajmë për gazin dy herë më shtrenjtë dhe kjo është e palejueshme, tha presidenti Rumen Radev. Ministrja e energjetikës Temenuzhka Petkova duhet të mendohet a e bënë punën e vet sa duhet, shtoi ai. Nga mungesa e uljes humbim të gjithë si familjet, ashtu edhe ekonomia. Bisedimet e ekspertëve që zhvillohen nuk japin rezultatin e domosdoshëm për Bullgarinë, theksoi Radevi. Çmimi i gazit ishte në qendrën e vëmendjes së bisedës së fundit telefonike të presidentit bullgar me homologun e tij rus Vlladimir Putin.

Më shumë nga rubrika

COVID-19 në Bullgari: Dita 21

Ka infektuar të rinj me COVID-19 në Bullgari, 6 janë të vdekurit Numri i njerëzve të prekur nga virusi i ri në Bullgari në orën 17.00 më 28 mars është 331 veta, informoi udhëheqësi i shtabit kombëtar për koronavirusin gjeneral major..

botuar më 20-03-28 7.08.MD
Gjen. Vencisllav Mutafçijski

331 janë të infektuarit me COVID-19 në Bullgari, 6 janë të vdekurit

Numri i njerëzve të prekur nga virusi i ri në orën 17.00 më 28 mars në Bullgari është 331 veta, informoi udhëheqësi i shtabit kombëtar për koronavirusin prof. Vencisllav Mutafçijski. Gjatë 24 orëve të fundit akoma tri veta vdiqën dhe kështu..

botuar më 20-03-28 6.24.MD

Shteti do të kompensojë të gjithë punëdhënësit me humbje mbi 20%

Partnerët në Këshillin Kombëtar për Bashkëpunim Trepalësh arritën mirëkuptim për skemën e propozuar nga qeveria për kompensimin e bizneseve, të cilat janë prekur nga masat kundër koronarirusit. Këshilli mblodhi në një tyrezë përfaqësuesit e..

botuar më 20-03-28 4.38.MD