Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

2004 janë rastet e zbuluara të Covid-19 në Bullgari

Foto: BTA

23 janë rastet e reja të koronavirus në vend të regjistruar brenda 24 orëve të fundit. Këtë e njoftuan nga Shtabi Operativ Kombëtar në brifingun e orës 08.00 të datës 12 maj. 13 prej tyre janë në mjekim spitalor. Ndër ta është edhe një fëmijë 4 vjeç dhe 4 punonjës mjekësorë. 2004 janë të infektuarit me Covid-19 tek ne, 368 prej të cilëve janë në spital. 50 të infektuar janë në repartet intensive. Brenda 24 orëve të fundit u testuan 1979 veta dhe kështu numri i përgjithshëm i të testuarve që nga fillimi i epidemisë u bë 58 713. Të vdekurit me koronavirus të zbuluar janë 93. Mosha mesatare e të vdekurve është 66.7 vjeç.

Më shumë nga rubrika

Pa maska për ekipe me shtatë persona

Që nga sot, kolektivet e punës deri në shtatë persona mund të mos mbajnë maska mbrojtëse kundër koronavirusit, sipas një urdhri të Ministrit të Shëndetësisë Dr. Stojço Kacarov. Kushti është që të gjithë të jenë vaksinuar ose të kenë kaluar..

botuar më 21-06-16 6.27.MD

Një sondazhi i Agjencisë “Mediana” i jep përparësi “Ka një popull të tillë”

Sipas një sondazhi të Agjencisë “Mediana”, kryer me fondet e veta, parlamenti i ardhshëm do të përbëhet nga 7 forca politike. 24 për qind e votuesve do të votonin për “Ka një popull të tillë”, ish-sundimtarët nga GERB do të ishin të dytët me..

botuar më 21-06-16 5.09.MD

Rumen Radev: Ministrat me bindje të ndryshme politike mund të bashkohen rreth parimeve

Kabineti i përkohshëm vërtetoi se ministrat me bindje të ndryshme politike mund të bashkohen rreth parimeve, përparësive dhe vlerave të qarta, tha Presidenti Rumen Radev në një takim pune me ambasadorët e BE, Zvicrës dhe Shteteve të Bashkuara...

botuar më 21-06-16 4.38.MD