Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Kallofer, 2 qershor – Dita e Hristo Botevit dhe të të vdekurve për çlirimin dhe pavarësinë e Bullgarisë. Foto: BTA​

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Vidin, anija e parë turistike u ankua në qytetin danubian me 60 turistë gjermanë në bord, gjë që është 50 për qind nga kapaciteti i saj. Foto: BTA

botuar më 20-07-14 4.06.MD

Bullgaria në fotografi

Fshati Podajva, masivi më i madh i qershive në Lludogorie – ditët e fundit të mbledhjes së sivjetshme të të korrave të këtij viti. Foto: BTA

botuar më 20-07-13 1.03.MD

Bullgaria në fotografi

​Dobriç, vera në kopshtin e trëndafilave në qytet. Foto: BTA

botuar më 20-07-10 4.53.MD