Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Turistët e parë nga jashtë mbërritën për të kaluar pushimet në Bullgari

Foto: BGNES

189 turistë nga Holanda mbërritën me një fluturim çartër në aeroportin e Burgasit. Shumica prej tyre vijnë për herë të parë në Bullgari dhe do të kalojnë pushimet në Sllënçev Brjag dhe Nesebër. Për Radion Kombëtare Bullgare ata thanë se në kohën e pandemisë Bullgaria është një destinacion i sigurte për pushim veror.


Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 403

Bullgaria pret që të arrijë imunitet kolektiv deri në qershor Deri në qershor do të mbërrijnë sasi të mjaftueshme të vaksinave të ARN dhe ne do të jemi në gjendje të krijojmë imunitet kolektiv. Këtë e tha para BNT prof...

botuar më 21-04-14 5.59.MD

Përfundoi me sukses ekspedita e 29 antarktike bullgare

Antarktikët e ekspeditës së 29 bullgare janë larguar sot nga rajoni i Antarktikut pas një vonimi prej rreth një muaji dhe tashmë janë në Kili. Me një avion ushtarak të Uruguait antarktikët tanë kanë mbërritur në qytetin më jugor të Kilit Punta..

botuar më 21-04-14 5.25.MD

Mediat bullgare: GERB do të shpallë kandidaturën e Daniell Mitovit për kryeministër të Bullgarisë

Partia GERB do të shpall kandidaturën e Daniell Mitovit për kryeministër të vendit. Këtë e shpalli gazeta “24 çasa” dhe media të tjera bullgare, duke cituar burime të larta të partisë. Më herët sot, Bojko Borisov tha se ai vetë nuk do të kandidonte..

botuar më 21-04-14 4.44.MD