Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

12 policë rumunë do të patrullojnë në bregdetin bullgar

Foto: arkiv

Gjatë verës 12 policë rumunë do të ndihmojnë punën e kolegëve të tyre bullgarë në vendpushimet detare. Në Drejtorinë e MPB-së në qytetin Varna ishte zhvilluar një takim pune bullgaro-rumun, kushtuar rendit publik gjatë sezonit turistik në zonat bregdetare afër qyteteve Dobriç, Varna dhe Burgas.

Theksi i bisedimeve ka qenë mbrojtja e jetës dhe shëndetit të turistëve në kushtet e respektimit të masave kundër epidemisë.


Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 266

Shpallën sektorët, ku punonjësit do të marrin mbështetje prej 12 eurosh në ditë Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Denica Saçeva bëri të ditur me një urdhër aktivitetet ekonomike, ku punëtorët mund të marrin kompensim prej 24 leva / 12 euro..

botuar më 20-11-28 5.33.MD

Kryeministri Bojko Borisov: E mirëmbajmë ekonominë megjithë pandeminë

Kryeministri Bojko Borisov shkroi në profilin e vet në Facebook se ekspertët botërorë përgënjeshtrojnë tezat e rivalëve të tij politikë për falimentimin e shtetit. “Arrijmë ta mirëmbajmë ekonominë dhe financat megjithë pandeminë” , shënoi Borisov..

botuar më 20-11-28 5.09.MD

Monumenti bullgar në Ohër u rimëkëmb

Ishte shembur monumenti në bregun e Liqenit të Ohrit të Maqedonisë së Veriut, i vendosur në kujtim të 15 turistëve bullgarë të cilët vdiqën më 5 shtator 2009 pas fundosjes së anijes “Ilinden”, transmetoi BGNES. Ishte asgjësuar “një pikë e..

rinovuar më 20-11-28 3.57.MD