Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Show zjarri dhe pastrim i plazhit të Pomories

Pamje nga Pomorie
Foto: arkiv

Një grup shokësh dhe ambientalistësh do ta pastrojnë këtë pasdreke plazhin “Ivicata” (“Rripi”) në Pomorie. Bashkia do të sigurojë doreza dhe thasë për të gjithë që dëshirojnë të marrin pjesë në iniciativë. Pas higjienizimit do të mbahet një ligjëratë për mbeturinat, ndërsa në fund të ketë një show atraktive prej zjarri.

Ky është aksioni i dytë i pastrimit të plazhit që nga fillimi i verës – herën e mëparshme u grumbulluan 43 thasë me mbeturina.

Më shumë nga rubrika

Bujar Osmani dhe Ekaterina Zaharieva

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut është për një vizitë jozyrtare në Sofje

Me një fluturim direkt nga Parisi deri në Sofje mbërriti te ne Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani për t’u takuar me Ministren bullgare të Punëve të Jashtme Ekaterina Zaharieva, transmetoi BTA. Pritet që të dy të..

botuar më 21-02-24 6.33.MD

Covid-19 në Bullgari: Dita e 354

Restorantet hapen më 1 mars, lokalet e natës – më 1 prill Në një prej takimeve të rregullta të qeverisë Kryeministri Bojko Borisov bëri të ditur se restorantet dhe sallat e lojërave të fatit do të hapen më 1 mars, ndërsa më 1 prill..

botuar më 21-02-24 6.00.MD

Rimëkëmbet turizmi i brendshëm dhe ai i jashtëm

Që nga 1 marsi do të jetë e mundur të zhvillohen udhëtime të organizuara turistike në vend, ndërsa nga 1 prilli dhe jashtë vendit, bëri të ditur BTA. Kjo u njoftua nga Ministri i Shëndetësisë Kostadin Angellov në një takim me organizatat e degës...

botuar më 21-02-24 4.02.MD