Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria duhet të afirmohet si destinacion turistik gjatë tërë vitit

Marijana Nikollova
Foto: BTA

Që pasi hyra në detyrë thash se do të punoj në përkrahje të biznesit, në dialog dhe në kërkim të zgjidhjes së problemeve. Këtë e tha para Televizionit Kombëtar Bullgar ministrja e re e turizmit Marijana Nikollova. Ajo shtoi se 38 mijë veta përfituan nga vauçerët në përkrahje të turizmit. Ministria shpreson që në gusht numri i turistëve do të rritet. Ministrja Nikollova tha se Bullgaria duhet të afirmohet si një destinacion turistik gjatë tërë vitit. Ajo shtoi se ka ndërmend të takohet me një sërë ambasadorësh për të biseduar për zhvillimin e turizmit tek ne.


Më shumë nga rubrika

Mjekët familjarë tashmë do të lëshojnë talon për PCR test falas për Covid-19

Që nga sot mjekët familjarë do të mund të lëshojnë talon për PCR test falas për Covid-19, njoftojnë reporterët e BNR-së – “Horizont”. Kjo mund të ndodhë edhe në mënyrë elektronike. Kushti është që pacienti të ketë të paktën dy nga simptomat e..

botuar më 20-11-27 5.54.MD
Presidenti Radev

Sipas Presidentit buxheti për vitin 2020 nuk është adekuat

Presidenti Rumen Radev e quajti buxhetin për vitin e ardhshëm “joadekuat ndaj realitetit dhe sfidave” para të cilave do të gjendet shteti ynë, transmetoi reporterja jonë Mira Stefanova. Sipas Presidentit, të ardhurat e parashikuara në buxhetin..

botuar më 20-11-27 5.03.MD

Vaksinimi kundër Covid-19 do të jetë falas dhe sipas vullnetit të qytetarëve

Tani për tani nuk ka vaksinë kundër koronavirusit, e cila të ketë kaluar përmes të gjitha fazave të studimeve klinike. Këtë e nënvizoi gjatë kontrollit parlamentar Ministri i Shëndetësisë Kostadin Angelov, njoftoi reporterja jonë në Parlament..

botuar më 20-11-27 3.27.MD