Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Kryeministri Bojko Borisov thirr aktivin politik të GERB-it

Bojko Borisov
Foto: arkiv

Ditën e 28-të të protestave antiqeveritare në vend kryeministri dhe lider i partisë GERB Bojko Borisov thirr në Sofje aktivin politik të partisë. Në forumin më 5 gusht do të asistojnë guvernatorët e rretheve, kryetarët e bashkive, deputetët, eurodeputetët e caktuara nga GERB. Në forum nuk do të asistojnë gazetarë, por ai do të transmetohet në faqen e partisë në pushtet në Facebook.


Më shumë nga rubrika

Сovid-19 në Bullgari: Dita e 204

Indikatori më i mirë për përhapjen e virusit është numri i të vdekurve “Në sfondin e rritjes së rasteve të vdekjes nga koronavirusi kam dyshim se nuk rritet edhe numri i të infektuarve.” Këtë e tha për BNR epidemiologu dhe pedagog në..

botuar më 20-09-27 5.33.MD

Miting koncert në Urën e Shqiponjave organizojnë protestuesit

Një miting koncert nën moton “E ardhme për Bullgarinë – e ardhme për të rinjtë” u organizua në udhëkryqin e Urës së Shqiponjave të cilën çdo mbrëmje protestuesit okupojnë. “Qëllimi është të tregojmë përmasat dhe gatishmërinë e njerëzve të mbrojnë..

botuar më 20-09-27 5.23.MD
Stefan Canev

Intelektualët të jenë në ballë të protestave

“Ekziston nevoja që intelektualët të jenë në vijën e parë të protestave” tha për BNR shkrimtari Stefan Canev, i cili u dekorua me “Pendën e Artë” për kontribut në kulturën dhe artin bullgar. Sipas tij protesta kundër pushtetit largon intelektualët..

botuar më 20-09-27 4.08.MD