Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi


Kavarna, raundi i dytë i kampionatit shtetëror të jahteve me drejtim nga distanca të klasës FS. Foto: BTA

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Kozloduj, ceremonia zyrtare e hapjes së anijes-muze të rinovuar “ Anija Radecki ”. Foto: BTA

botuar më 20-09-18 5.18.MD

Bullgaria në fotografi

Sllënçev Bjrag, dallga perfekte. Më se 550 mijë bullgarë rizbuluan bregdetin amtar. Sipas të dhënave të Ministrisë së Turizmit kjo shifër është rekorde për vitet e fundit. Foto: BTA

botuar më 20-09-16 5.22.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti Vraca. Hapja e edicionit të 132-të të njërit prej panaireve më të vjetra në Bullgari. Mbi 100 prodhues, zanatçinj dhe tregtarë marrin pjesë në Panairin e sivjetshëm të Vjeshtës në qytetin Vraca. Deri më 20 shtator ai do t’u sjell gëzim banorëve..

botuar më 20-09-15 11.06.PD