Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Influencerë dhe vloggerë takohen në Burgas

Foto: Facebook/@teenboomfest

Disa nga personat më të njohur dhe të preferuar mes adoleshentëve nga rrjeti social mbërrijnë në qytetin Burgas më 4 dhe 5 shtator për “Teen Boom Fest“ - i pari për nga lloji i vet tek ne.Vloggerë, influencerë të preferuar nga adoleshentët, ticktalkerë,YouTubers dhe krijues të përmbajtjes do të këndojnë, do të vallëzojnë, do të tregojnë historitë e veta dhe për më tepër do të komunikojnë sy më sy me fansat e vet. 

Që nga ora 20.00 është fillimi i koncerteve në të dyja ditët me pjesëmarrjen e disa prej interpretuesve më të njohur dhe të dashur pop dhe hip-hop. Pritet që festimi të drejtojë një mesazh serioz drejt publikut të vet të ri. Yjet do të bashkohen dhe do t'u bëjnë thirrje ndjekësve të tyre të mos prekin alkoolin, drogën, dhunën dhe të kenë mendjen  duke lundruar në internet. 


Më shumë nga rubrika

Sofja pret Ditën Botërore të Operës me shfaqje të anuluara

Me shfaqje të anuluara për shkak të krizës me koronavirusin, Opera dhe Baleti i Sofjes festojnë Ditën Botërore të Operës – 25 tetorin. Ditë të vet për të festuar arti operistik ka nga viti 2019. Iniciativa ishte i organizatës profesionaleOpera..

botuar më 20-10-25 1.07.MD

Teatri Satirik në Sofje – një vend i sigurt në kushtet e Covid-19

Teatri Satirik në kryeqytet tregon dhjetë shkaqe të cilët e radhitin ndër vendet më të sigurta publike në kohën e pandemisë. Spektatorët hyjnë dhe dalin përmes portave të ndryshme të gjera, ndërsa lëvizja realizohet nëpër korridore që nuk..

botuar më 20-10-19 2.56.MD

Tre kombësi me një ekspozitë të përbashkët për gratë – heroina

Qendra çeke në Sofje prezanton tre projekte - nga Çekia, Sllovakia dhe Bullgaria, të lidhura me personazhet e grave - të dashura dhe kontradiktore, të nderuara dhe të urryera, por të cilat kanë lënë gjurmë në histori dhe i kanë dhënë mundësi gjysmës së..

botuar më 20-10-17 6.05.PD