Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Filloi Kampionati Evropian i Lundrimit me Jahte në Varna

Foto: live.varna.bg

Sot në Varna iu dha start raundit të Kupës Evropiane të lundrimit me jahte. Gara do të zhvillohet nga 2 deri në 4 tetor në klasën Laser dhe në të do të marrin pjesë garues nga Bullgaria, Ukraina dhe Austria në dy klasat olimpike dhe në një për fëmijë - Laser Radial, Laser Standard dhe Laser 4.7, bëri të ditur sajti sportal.bg.

Më shumë nga rubrika

Një litar i thyer është shkaku i vdekjes së alpinistit bullgar Atanas Skatov

Ministria bullgare e Punëve të Jashtme ia dërgoi BNR-së certifikatën e vdekjes të Atanas Skatovit , i cili vdiq duke rënë nën majën K2 në malin Karakorum, Pakistan. Në dokumentin e lëshuar nga autoritetet në krahinën Gilgit-Balistan dhe spitali..

botuar më 21-02-09 1.27.MD

Gabriella Petrova – sportistja më e mirë e atletikës së lehtë në Bullgari për vitin 2020

Gabriella Petrova mori çmimin për sportiste më të mirë të atletikës së lehtë në Bullgari. Çmimi iu dorëzua personalisht nga Ministri i Rinisë dhe Sportit Krasen Kralev. Gjatë vitit të vështirë 2020,i cili kaloi nën shenjën e pandemisë së..

botuar më 21-02-09 10.48.PD
Foto: Federata Bullgare e Gjimnastikës Ritmike

Kupa Botërore e gjimnastikës ritmike në Sofje do të mbahet në mars

Kupa Botërore e gjimnastikës ritmike e cila duhej të zhvillohej nga data 9 deri më 11 prill, do të tërhiqet për në fund të muajit mars për shkak të zgjedhjeve parlamentare. Salla “Armeec” do të përdoret për numërimin e fletëvotimeve dhe nuk ka sesi të..

botuar më 21-02-09 7.15.PD