Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov u prezantua me sukses në fillim të turneut të tenisit në sallë në Vjenë

Grigor Dimitrov
Foto: EPA/BGNES

Tenisti më i mirë i Bullgarisë Grigor Dimitrov mundi tenistin Karen Haçanov nga Rusia me 7:6(6), 6:3, në fillim të turneut të tenisit në sallë në Vjenë, i cili është nga kategoria ART 500.

Në tetë finalet Dimitrov do të ndeshet nga fituesi i dyluftimit midis Stefanos Cicipas nga Greqia dhe Jan-Lenard Shruf nga Gjermania.


Më shumë nga rubrika

Atanas Skatov

Bullgari Atanas Skatov niset drejt majës K2

Bullgari Atanas Skatov shkon për ekspeditë në malin Karakorum në kufirin midis Pakistanit dhe Indisë për të bërë provë të ngjitë majën e dytë për nga lartësia në planet (pas Everestit) – K2. Me 8611 metrat e tij mbi nivelin e detit, gjigandi i mbuluar..

botuar më 20-12-03 9.19.PD

Komplet i plotë prej medaljesh evropiane për gjimnastet bullgare

Gjimnastët bullgarë fituan tre medalje në finalet me vegla të veçanta për vajzat në Kampionatin Evropian të Gjimnastikës Ritmike, i cili po mbahet në Kiev (Ukrainë), njoftoi Federata Bullgare e Gjimnastikës Ritmike në faqen e saj në Facebook...

botuar më 20-11-28 5.30.MD

Fëmijët sportistë dhe trajnerët e tyre protestuan kundër ndalimit të trajnimeve

Fëmijët sportistë, trajnerët dhe prindërit e tyre protestuan në Sofje kundër urdhrit për mbylljen e sallave sportive dhe ndërprerjen e procesit të trajnimeve për personat nën 18 vjeç. “Për një sportist është katastrofike të mos stërvitet për një..

botuar më 20-11-28 3.51.MD