Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Një numër rekord i të shëruarve brenda 24 orëve – 1364 veta

Foto: BTA

2279 janë rastet e reja me koronvirus ne vendin tonë pas 5729 testeve PCR, që është mbi 39%. Me to numri total i rasteve të konfirmuara në Bullgari nga fillimi i epidemisë ka arritur  120 679, tregojnë të dhënat e Portalit Unik Informativ. Numri i përgjithshëm i testeve me datë 22 nëntor është 911 036.

Rastet aktive janë 82 125. Në spital janë shtruar 6193 pacientë, 408 prej tyre janë në reparte intensive.

Të shëruarit brenda 24 orëve janë 1364 dhe numri i përgjithshëm bëhet 35 752. Kanë vdekur 42 veta, me të cilët të gjitha rastet e vdekjes deri tani bëhet 2820. 


Më shumë nga rubrika

Pa maska për ekipe me shtatë persona

Që nga sot, kolektivet e punës deri në shtatë persona mund të mos mbajnë maska mbrojtëse kundër koronavirusit, sipas një urdhri të Ministrit të Shëndetësisë Dr. Stojço Kacarov. Kushti është që të gjithë të jenë vaksinuar ose të kenë kaluar..

botuar më 21-06-16 6.27.MD

Një sondazhi i Agjencisë “Mediana” i jep përparësi “Ka një popull të tillë”

Sipas një sondazhi të Agjencisë “Mediana”, kryer me fondet e veta, parlamenti i ardhshëm do të përbëhet nga 7 forca politike. 24 për qind e votuesve do të votonin për “Ka një popull të tillë”, ish-sundimtarët nga GERB do të ishin të dytët me..

botuar më 21-06-16 5.09.MD

Rumen Radev: Ministrat me bindje të ndryshme politike mund të bashkohen rreth parimeve

Kabineti i përkohshëm vërtetoi se ministrat me bindje të ndryshme politike mund të bashkohen rreth parimeve, përparësive dhe vlerave të qarta, tha Presidenti Rumen Radev në një takim pune me ambasadorët e BE, Zvicrës dhe Shteteve të Bashkuara...

botuar më 21-06-16 4.38.MD