Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria është në kutinë e katërt për Mondial 2022

Foto: ЕPA/BGNES

Bullgaria është në të katërtën nga gjithsej gjashtë kutitë е heqjes së shortit për kualifikimet në zonën e Evropës për Mondialin 2022 në Katar. Kjo do të ndodhë në internet më 7 dhjetor në qytetin zviceran të Cyrihut.

Në kutinë e Bullgarisë janë gjithashtu Bosnja dhe Hercegovina, Sllovenia, Mali i Zi, Maqedonia Veriore, Shqipëria, Gjeorgjia, Izraeli, Bjellorusia dhe Luksemburgu, të cilat me siguri nuk do të jenë midis rivalëve të bullgarëve në kualifikimet e Kupës Botërore, transmetoi BNR – “Horizont”.


Më shumë nga rubrika

Allbert Popov

Skiatori bullgar Allbert Popov u klasifikua i gjashti në sllallomin e natës për Kupën Botërore

Skiatori më i mirë bullgar alpin – Allbert Popov u klasifikua i gjashti në sllallomin e natës për Kupën Botërore në pushimoren dimërore austriake Shlladming. Kështu ai dubloi suksesin e vet nga viti 2019 kur gjithashtu përfundoi i gjashti në..

botuar më 21-01-27 11.01.PD
Katrin Manoillova

Rrëshqitësja bullgare Katrin Manoillova u prezantua mirë në Kampionatin Evropian të Shorttrakut

Bullgarja Katrin Manoillova u paraqit jashtëzakonisht mirë në ditën e parë të Kampionatit Evropian të Shorttrakut (Pista të Shkurtra) në qytetin polak Gdansk. Ajo e kapërceu serinë dhe u kualifikua në çerekfinalet në 500 dhe 1000 metra. Kjo..

botuar më 21-01-22 4.06.MD
Marijana Nikollova dhe Ivan Raev

Instruktori më i moshuar i skive tek ne – 96 vjeçari Ivan Raev u dekorua

Zëvendës Kryeministrja dhe Ministre e Turizmit Mariana Nikollova dekoroi skiatorin më të moshuar në Bullgari - 96-vjeçarin Ivan Raev nga qyteti Çepellare në Rodopet , njoftuan nga Ministria. Ministrja Nikollova i dhuroi atij një diplomë për..

botuar më 21-01-21 4.59.MD