Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Hotelierët dhe pronarët e restorantëve duan lehtësimin e masave anti-epidemike

Foto: ЕPA/BGNES

Shoqata bullgare e hotelierëve dhe restoratorëve insiston që të rishikohet urdhri i Ministrit të Shëndetësisë Prof. Kostadin Angellov, i cili ndalon punën e restoranteve në hotele, transmetoi BTA. Kufizimet në vendet e ngrënies në hotele në të vërtetë ndalojnë punën e hoteleve, megjithëse ato nuk janë mbyllur zyrtarisht, sipas shoqatës.

Më shumë nga rubrika

Qendrat e ushqimit hapen më 1 mars

Restorantet dhe lokalet do të hapen më 1 mars. Klubet e natës pas 14 marsit. Këtë e kontraktuan pronarët dhe Ministri i Shëndetësisë Prof. Kostadin Angellov. Nga biznesi njoftuan se hasën mirëkuptim në bisedimet me Ministrin, shkruan faqja e..

botuar më 21-01-26 3.44.MD

Zgjatën gjendjen e jashtëzakonshme epidemike

Gjendja e jashtëzakonshme epidemike zgjatet deri më 30 prill. Qeveria miratoi vendimin dhe Kryeministri Bojko Borisov urdhëroi Ministrin e Shëndetësisë të përgatitë një urdhër me afate të përcaktuara qartë për lehtësimin gradual të masave...

botuar më 21-01-26 3.24.MD
Dr. Skender Sila

Dr. Skender Sila: Shpresoj se vaksinimi kundër Covid-19 do të përshpejtohet

Heqja e masave kufizuese kundër Covid-19 duhet të ndodhë me vëmendje të madhe dhe një kontroll strikt. Për këtë paralajmëroi në një intervistë për BNR dr. Skender Sila – përfaqësues i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Bullgarinë. Sipas..

botuar më 21-01-26 2.21.MD