Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Kryeministri Bojko Borisov: E mirëmbajmë ekonominë megjithë pandeminë

Foto: BTA

Kryeministri Bojko Borisov shkroi në profilin e vet në Facebook se ekspertët botërorë përgënjeshtrojnë tezat e rivalëve të tij politikë për falimentimin e shtetit. “Arrijmë ta mirëmbajmë ekonominë dhe financat megjithë pandeminë”, shënoi Borisov dhe citoi agjencinë ndërkombëtare "Standard & Poor's", e cila ripohoi vlerësimin e kreditit të Bullgarisë.

“Bashkë me raportin e Moody’s rreth dy muaj më parë ky është vlerësimi i radhës i mirë për vendin tonë, gjë që do të thotë se masat e qeverisë janë në drejtimin e duhur dhe japin rezultate” – shkroi gjithashtu Kryeministri.

Më shumë nga rubrika

Më pak se 1 milion janë votuesit bullgarë jashtë vendit

Për momentin ekziston një problem kryesor që do të duket - kur bullgarët votojnë jashtë. Flitet shumë se ka 2 ose 3 milion bullgarë jashtë vendit. Këto janë shifra të pasaktë. Ka më pak se 1 milion votues bullgarë jashtë vendit, tha para BNT shefi i..

botuar më 21-01-26 6.09.MD

Qendrat e ushqimit hapen më 1 mars

Restorantet dhe lokalet do të hapen më 1 mars. Klubet e natës pas 14 marsit. Këtë e kontraktuan pronarët dhe Ministri i Shëndetësisë Prof. Kostadin Angellov. Nga biznesi njoftuan se hasën mirëkuptim në bisedimet me Ministrin, shkruan faqja e..

botuar më 21-01-26 3.44.MD

Zgjatën gjendjen e jashtëzakonshme epidemike

Gjendja e jashtëzakonshme epidemike zgjatet deri më 30 prill. Qeveria miratoi vendimin dhe Kryeministri Bojko Borisov urdhëroi Ministrin e Shëndetësisë të përgatitë një urdhër me afate të përcaktuara qartë për lehtësimin gradual të masave...

botuar më 21-01-26 3.24.MD